REKLAMI GEÇ

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi, Denizli Lisesi’nin ek dersliğine dönüştürülüyor

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi, Denizli Lisesi’nin ek dersliğine dönüştürülüyor

Denizli’de en çok kursiyerin yetiştiği kurumların başında gelen Pamukkale Halk Eğitim Merkezi, Denizli Lisesi’nin ek binasına dönüştürülüyor. Okul, merkezin dönüşümüyle 5 derslik kazanacak. Fakat Eğitim-İş tepkili, “Halk eğitim merkezine kıymayın. Bu, çözüm değil” diyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Temmuz 2024 Salı, 10:59

Denizli’nin halk eğitimi ve sertifikalandırma konusundaki yetkin kuruluşu Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nin binası elinden alındı. Denizli Lisesi yerleşkesi içindeki binada hizmet veren kurumun iki katlı binası Denizli Lisesi’nin ek binasına dönüştürülecek.

Dönüşümün başlandığı bina, tamamlandığında ek 5 derslik daha kazandırılacak. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi de yineMilli Eğitim’e ait eski bir dershane bunasına taşınacak.

Bu konuya Eğitim-İş Denizli 2 Nolu Şube Başkanı Tahir Çetin tepki gösterdi. Yazılı açıklama yapan Çetin, “Bu bir çözüm değil yeni sorunlara davetiye çıkarmaktır. Halk Eğitim Müdürlüğünün binası Denizli Lisesinin derslik gereksinimini çözmez. Halk Eğitimin fiziki yapısı örgün eğitime uygun dersliklerden oluşmuyor. Küçük ve farklı planlarda derslikleri bulunmakta” dedi.

Çetin, açıklamasında bazı sorular sordu ve çözüm önerilerini şöyle sıraladı:

  • Halk Eğitim Müdürlüğünün binası için İş Sağlığı Güvenliği raporu var mıdır? Örgün eğitime uygunluk raporu düzenlenmiş midir?
  • Halk Eğitim müdürlüğü binasını taşıyacağınız ek bina (FETÖ’den el konulan eski dershane binası) yüzlerce usta öğreticiye yetecek midir? Halk Eğitimin eğitim öğretim faaliyetlerine uygun mudur?
  • Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki araç gereç ve donanımları, onlarca dikiş makinesi ve tezgahları hurdacıya mı vereceksiniz?
  • Gerçekten çözüm aranıyorsa bir an önce derslik ve okul yapımı için adımların atılması gerekmektedir.
  • Öğrenci sayısı kapasitenin çok çok altındaki İmam Hatip Liselerinde birleştirme yapılarak yeni bina sağlanabilir.
  • Denizli Lisesinin bahçesine prefabrik bina yaparak acil derslik gereksinimi sağlanabilir.
  • Denizli Lisesinin yeni sınıfları bir yıl süreyle başka okullarda misafir edilebilir.

Başta sayın valimize ve yetkililerimize sesleniyoruz: Bir çözüm üretirken iki yeni sorun oluşturmayın!”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı