Pamukkale Üniversitesi’nden Dijital Hamle - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Üniversitesi’nden Dijital Hamle

Pamukkale Üniversitesi’nden Dijital Hamle

Pamukkale Üniversitesi Dijital Teknoloji Merkezi ile interaktif salonlarda gerçekleştirilen elektronik ortamda ders anlatımı, çevrimiçi toplantı ve başka bir üniversitede görev yapan tez jüri üyesinin uzaktan katılabildiği tez sunumları ile eğitim, toplantı ve tez sunumlarını dijital platforma taşıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Ekim 2019 Salı, 18:08

PAÜ’de kısa bir süre önce hizmete giren Dijital Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, Üniversite Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ziyarette Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Girgin Atlıhan’ın Genel Matematik dersini de bir süre takip eden Rektör Prof. Dr. Bağ ve beraberindeki heyet daha sonra diğer salonlarda da incelemelerde bulundu.

Hizmete giren Dijital Teknoloji Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Pamukkale Üniversitesi son yıllarda yaptığı çeşitli atılımlarla gerek akademik yayın gerek patent sayıları gibi konuların yanında proje yarışmalarında elde ettiği başarılar, doğa dostu projeler ve sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça bahsettirmiş bir kurum haline gelmiştir. Uluslararası kurum ve kuruluşlar ve bilimsel dergilerin yaptığı sıralamalarda Pamukkale Üniversitesi’nin Türkiye üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alması da bunun bir göstergesidir. Bu sıralamalar belirlenirken sadece yayın sayıları değil eğitim kalitesi, öğretim kadrosunun kalitesi ve yapılan araştırmaların yüksek derecede etkili dergilerde yayınlanması gibi kriterler göz önüne alınıyor” dedi.

PAÜ Dijital Teknoloji Merkezi ile Dünya’nın her yerinden uzak bağlantı ile çevrimiçi ders anlatımı, derse katılım ve çevrimiçi toplantılar gerçekleştirilip tez sunumları için başka bir üniversiteden katılması gereken jüri üyelerinin uzak bağlantı ile sunuma dâhil olabilmektedir. Derse gelemeyen öğrenciler için çevrimiçi olarak derse katılma imkânı 10 bin kişiye kadar sağlanabildiği Laodikya salonunda ayrıca çevrimiçi olarak işlenen derslerin videoları Pamukkale Üniversitesi video platformunda paylaşıma açılarak derslere her zaman erişim imkânı sunulmakta.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı