PAÜ 22. Ulusal Ergonomi Kongresi’nin ev sahibi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ 22. Ulusal Ergonomi Kongresi’nin ev sahibi

PAÜ 22. Ulusal Ergonomi Kongresi’nin ev sahibi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), “Kent Ergonomisi: Yaşlılar ve Engelliler” temalı 22. Ulusal Ergonomi Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Ekim 2016 Perşembe, 14:45

 

PAÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Türk Ergonomi Derneği işbirliğiyle düzenlenen “22. Ulusal Ergonomi Kongresi”, Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

denizli-pau-ulusal-ergonomi-kongre-1

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Velittin Kalınkara, 3 gün sürecek kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, dünya nüfusunun yaşlandığını belirtti. Kalınkara, “Bundan 6-7 yıl sonra Türkiye yaşlı bir toplum olacak. 65 yaş üzeri nüfus yüzde 10’un üzerine çıkacak. Bu oranı aşan toplumlar yaşlı sayılıyor. Bunun için gereken önlemleri almalıyız. Ergonomik açıdan kentsel düzenlemeler, yaşam mekanları ve iş alanlarının yaşlılara göre tasarlanması gerekiyor” dedi.

Türk Ergonomi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok, “Ergonomi tüm sistemlerin yeniden tasarlanmış olmasında, Türkiye’nin ihtiyacı olan ileri teknoloji ve yaratıcılık öğesi taşıyan ürünlerin yaratılmasında önemli bir bilim alanıdır. O nedenle ulusal kongrelerimizi belli bir tema üzerine kuruyoruz ve detaylıca bunları tartışıyoruz. Pamukkale Üniversitesi’ne ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ulusal bir kongreye ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Odabaşoğlu da, Türkiye’nin dört bir yanından gelen bilim insanlarına teşekkür etti ve kongrenin yararlı geçmesini diledi.

Konuşmaların ardından “Ergosanat 8 – Kent İçinde Yaşlı ve Engelliler” adlı resim sergisinin açılışı yapıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı