REKLAMI GEÇ

PAÜ 4 ülkeyle ortak oldu

PAÜ 4 ülkeyle ortak oldu

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, 4 ülke ile “Yaşlanan Yapıların Risk Değerlendirmesi ve Yönetiminde Yenilik Transferi” adlı bir proje yürütüyor. Proje, Çek Cumhuriyeti Ulusal Ajansı tarafından AB Fonları ile destekleniyor. PAÜ proje kapsamında uluslar arası bir sempozyuma ev sahipliği yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Eylül 2014 Cuma, 09:53

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Denizli İnşaat Mühendisleri Odası işbirliğiyle “Yaşlanan Yapıların Risk Değerlendirmesi ve Yönetiminde İnovasyon Transferi” konulu uluslararası sempozyum düzenlendi. PAÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen sempozyumda; risk ve güvenirlik değerlendirmesindeki temel kavramlar, analizler, karar kriterleri ve güçlendirme yöntemleri ele alındı. Yönetmelikler, standartlar ve öneriler farklı ülkelerden sunulan vaka takdimleri eşliğinde tartışıldı.

Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Almanya, İtalya ve İspanya olmak üzere 5 ülkeden 6 ortak tarafından gerçekleştirilen “Yaşlanan Yapıların Risk Değerlendirmesi ve Yönetiminde Yenilik Transferi” başlıklı bu proje, Çek Cumhuriyeti Ulusal Ajansı tarafından AB Fonları ile destekleniyor. Proje ortakları arasında Çek Teknik Üniversitesi Klokner Enstitüsü, Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, RegensburgHochschule İnşaat Mühendisliği Bölümü, Çek İnşaat Teknik Okulu CeskeBudejovice, Pisa Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, IETCC İnşaat ve Yapı Malzemeleri Araştırma Enstitüsü yer alıyor.
2 yıl sürecek olan projenin yürütücülüğünde PAÜ’den Prof.Dr. Selçuk Toprak öncülüğünde Prof.Dr. Mehmet İnel ve Doç.Dr. Şevket Şenel’den oluşan ekip yer alacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı