PAÜ bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesi aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesi aldı

PAÜ bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesi aldı

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri, TS EN ISO 27001:2013 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesini aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Ekim 2020 Salı, 10:15

PAÜ Hastaneleri’nin, Uluslararası Kalite Sistemleri ve Belgelendirme Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetim ve değerlendirme sonrası, TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardının şartlarına uyan bir sistem kurulması ve uygulanması sonucunda belgesi onaylandı.

Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, “PAÜ Hastaneleri olarak kurumdaki bilgilerin gizlilik, bütünlük ve erişilebilirliği sağlama, kişisel verilerin korunması her zaman önem taşımaktadır. Bu nedenle teknik ve alt yapı destek hizmetlerinin faaliyetlerinin elektronik bilgilerin korunması amacıyla kullandığı bilişim güvenliği çalışmaları gerçekleştirildi. Bilgi güvenliği yönetim sistemini belgelendirmek için TS EN ISO 27001:2013 şartlarına uygun sistem dâhilinde TÜRKAK onaylı firmanın belgelendirme denetimleri gerçekleştirildi ve belge alındı” dedi.

Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, denetimde başarıya imza atan Kalite Direktörü – Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temsilcisi Doç. Dr. Hakan Alkan ve ekibi Mehmet İncetekin, Cennet Sarıca, Devrim İşli ile tüm çalışanlara teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı