PAÜ, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ile Erasmus protokolünü yeniledi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ile Erasmus protokolünü yeniledi

PAÜ, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ile Erasmus protokolünü yeniledi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi arasında yürütülen Erasmus KA107 Hareketlilik Programı, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ile Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic arasında imzalanan protokol ile uzatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Temmuz 2021 Cumartesi, 14:19

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Jasmin Suljagiç ve Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Niyaz Tihiç, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın davetlisi olarak Pamukkale Üniversitesi’ne ziyarette bulundu. Konuk Üniversite’nin Rektörü Prof. Dr. Hadzigrahic ve beraberindekiler resmi temaslar kapsamında ilk olarak PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç ile bir süre görüştü. Görüşmeye, PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü (ULİK) Doç. Dr. Zeha Yakar ve ULİK’ten yetkililer de katıldı.

REKTÖR HADZİGRAHİC: İŞBİRLİĞİMİZ GELİŞECEK

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic ve beraberindeki heyet, PAÜ ziyaretinin ikinci gününde, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın davetlisi olarak katıldıkları “15 Temmuz Türkiye Geçilmez” programının ardından, Rektör Prof. Dr. Kutluhan’ı makamında ziyaret etti. Görüşmeye, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç ve PAÜ ULİK Koordinatörü Doç. Dr. Zeha Yakar da katıldı. Görüşmede, burada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic, PAÜ’nün Tuzla Üniversitesi ile yürüttüğü Erasmus KA107 hareketliliğinden büyük bir memnuniyet duyduklarını ve bu başarılı hareketliliğin farklı programlar eklenerek geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Tuzla Üniversitesi’nin Tıp Fakültesinin Bosna’daki en iyi tıp fakültesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hadzigrahic, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ı üniversitelerinde ağırlamak istediklerini ifade etti.

REKTÖR KUTLUHAN: BAĞLARIMIZI ÜST SEVİYELERE ÇIKARACAĞIZ

Görüşmede ziyaretlerinden dolayı Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic ve beraberindeki heyete teşekkürlerini sunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Erasmus hareketliliğinin üniversiteler arasındaki köprülerin kurulmasının yanında farklı kültürlerin birbirlerini daha yakından tanıması için de bir fırsat olduğunu hatırlattı.

Görüşmenin arından, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic arasında imzalanan protokol ile iki üniversite arasındaki Erasmus+ KA107 Hareketlilik Programı uzatıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı