PAÜ ile Milli Eğitim arasında işbirliği protokolü imzalandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ ile Milli Eğitim arasında işbirliği protokolü imzalandı

PAÜ ile Milli Eğitim arasında işbirliği protokolü imzalandı

Pamukkale Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim ve öğretim hizmetlerinin niteliğinin artırılması konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Haziran 2019 Çarşamba, 15:56

Pamukkale Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında tüm eğitim ve öğretim hizmetlerinin niteliğinin ve öğretmen yeterliliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleri ile artırılmasını amaçlayan işbirliği protokolü imzalandı.

Valilikte gerçekleştirilen imza törenine Vali Hasan Karahan ve Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında 2023 eğitim vizyonunda; Pamukkale Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitimde işbirliği yaparak resmi/özel temel eğitim ve ortaöğretim kademelerindeki öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani, mesleki ve kültürel değerlerimizin kazandırılması, akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişimlerine katkı verilmesi, fakülte öğrencilerinin öğretmenlik uygulamalarına katkı verilmesi, eğitim ve öğretimde ortak aklın verilerinden yararlanılması amaçlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı