REKLAMI GEÇ

PAÜ, Kırgızistan Üniversitesi ile işbirliğine gidiyor

PAÜ, Kırgızistan Üniversitesi ile işbirliğine gidiyor

Pamukkale Üniversitesi, Kırgızistan Üniversitesi ile işbirliği ve öğrenci değişim programı anlaşması imzaladı. İşbirliğinin protokolü Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Baatırbek Akılbekov arasında imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Eylül 2019 Çarşamba, 10:26

Yurtiçi ve yurtdışından birçok üniversite ile ikili işbirliği ve değişim programı anlaşması bulunan Pamukkale Üniversitesi, bu anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. PAÜ, Kırgızistan Üniversitesi ile işbirliği ve öğrenci değişim programı anlaşması imzaladı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlük Makamında düzenlenen protokol törenine başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Zeha Yakar, PAÜ Türk Dili ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Özgür Kasım Aydemir, ve Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Baatırbek Akılbekov katıldı.

İşbirliği ve Mevlana Değişim Programı protokolleri Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Baatırbek Akılbekov tarafından imzalandı.

“YURT İÇİ VE YURT DIŞI ANLAŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ”
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ imzalanan protokol ile ilgili yaptığı açıklamada, “Pamukkale Üniversitesi yaptığı bilimsel çalışmalar, çevreye duyarlı projeler ve öğrenci merkezli yönetim anlayışının yanında yurt içi yurt dışından diğer üniversitelerle de iş birliklerine önem veriyor. Her yıl değişim programları ile dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinden öğrencileri üniversitemizde misafir ederek hem kültürler arası etkileşimi arttırıyoruz. Bu protokol ile de yine Kırgızistan ve Türkiye arasındaki bilim ve kültürde kurulan köprülerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. İmzalanan bu protokolün iki ülke ve iki üniversite adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Pamukkale Üniversitesi ve Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi arasında imzalanan ikili işbirliği ve Mevlana değişim Programı kapsamında ortak araştırma projeleri geliştirilecek, eğitim ve araştırma amaçlı bilimsel yayınların ve diğer materyallerin karşılıklı değişimi yapılacak.

2019- 2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nden itibaren tüm fakülte programlarında iki üniversite arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programı gerçekleştirilecek. İlk olarak Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatları ile Çağdaş Türk Lehçeleri Bölümleri öğrenci kabulüne başlayacak. Ayrıca yaz dönemlerinde karşılıklı kültür programları düzenlenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı