PAÜ öğrencisi Şeyda Nur Kaplan Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ öğrencisi Şeyda Nur Kaplan Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek

PAÜ öğrencisi Şeyda Nur Kaplan Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 2. Sınıf öğrencisi görme engelli Şeyda Nur Kaplan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Temmuz 2021 Cuma, 14:30

Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla “Tokyo 2020” adıyla 2021’de düzenlenmesine karar verilmişti.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan görme engelli Şeyda Nur Kaplan, 2017 yılında Finlandiya’da düzenlenen Goalball Bayanlar Avrupa Şampiyonasında Avrupa 2.si, 2018 yılında İsveç’te düzenlenen Goalball Bayanlar Dünya Şampiyonasında Dünya 2.si olarak Türkiye’yi gururlandırmıştı.

OLİMPİYATLARA HAZIRLANIYOR
6 kişiden oluşan goalball milli takım kamp kadrosunda yer alan Şeyda Nur Kaplan, Karaman’da yapılan kampta olimpiyatlara hazırlanıyor. Şeyda Nur Kaplan, 24 Ağustos – 5 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarında Türkiye’yi temsil edecek.

Yorumlar

Aytekin Kokulu   -  Bağlantı 9 Temmuz 2021, 15:50

Denizli Görme Engelliler Okulu Spor kulübü sporcumuzu tebrik ediyor başarılarımızın daim olmasını dilerim.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı