PAÜ Senatosu MYO ziyaretinde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ Senatosu MYO ziyaretinde

PAÜ Senatosu MYO ziyaretinde

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Pamukkale Üniversitesi Senato Üyeleri ile birlikte Bekilli ve Çal Meslek Yüksekokulu’na ziyaretlerde bulundu. PAÜ Yönetimi, meslek yüksekokullarında yapılan teknik ve fiziki yenilikler hakkında bilgi alarak incelemeler yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Nisan 2018 Salı, 18:39

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Arzu Yaren, PAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı ve beraberindeki senato üyeleri, Bekilli MYO binasındaki spor sahası, derslikler, bilgisayar laboratuarı, kütüphane gezildi.

Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa, PAÜ yönetimi tarafından yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Eski Bekilli Emniyet Müdürlüğü binasının gelecekte meslek yüksekokulu öğretim üyelerine lojman olarak tahsis edileceğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, göreve geldiği günden bugüne senato toplantılarında alınan kararlardan biri olarak, ilçelerdeki meslek yüksekokullarının durumlarını daha da iyileştirmek olduğunu dile getirerek, okulları yerinde ziyaret edip incelemelerde bulunduklarını hatırlattı. Senato üyeleri ile birlikte üçüncü kez Bekilli’ye geldiklerini ifade eden Rektör Bağ, ilçelerdeki meslek yüksekokullarında öğrenci sayılarını artırılması ve mevcut şartların iyileştirilmesi konularında çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Ardından Çal Meslek Yüksekokulu uygulama arazisi ve serasına geçildi. Burada serada yetiştirilen organik tarım ürünleri hakkında Çal MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aysel Yeşilyurt’tan bilgi alan heyet, serada incelemelerde bulundu.

Yapılan teknik gezinin ardından Çal MYO’yu ziyaret eden heyete Müdür Dr. Öğr. Üyesi Aysel Yeşilyurt tarafından okul gezdirilerek yüksekokulun eğitim öğretim faaliyetleri ve fiziki imkânları hakkında bilgi verildi. Toplantıda ayrıca, Çal MYO şartlarının daha da iyileştirilmesi konusunda neler yapılabileceği konuşuldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı