REKLAMI GEÇ

PAÜ’de hazırlık öğrencilerine kişisel gelişim semineri

PAÜ’de hazırlık öğrencilerine kişisel gelişim semineri

Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu (PAÜ YDYO) Akademik ve Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü tarafından ilk kez hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik düzenlenen kişisel gelişim semineri yahpıldı. Seminerde Uzman Rehber Şükran Altuntaş, konuk edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Aralık 2018 Pazar, 11:47

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda düzenlenen seminere Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Recep Şahin Arslan, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Seher İşcan, Yabancı Diller Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Özlem Akyol, PAÜ YDYO Akademik ve Sosyal Aktiviteler Koordinatörü Öğr. Gör. Mine Esenlik ile birlikte akademisyenler ve hazırlık sınıfı öğrencileri katıldı.

Öğrencilerin sınav kaygısıyla baş etme becerilerinin artırılması amaçlanarak düzenlenen seminerde kaygının ne olduğu, mantık dışı olumsuz düşüncelerin sınav kaygısı üzerindeki etkileri, mükemmeliyetçi, etiketleyici, aşırı genelleyici yaklaşımların kaygının oluşumundaki rolü konu alındı.

‘Sınav Çalışma Stratejileri ve Sınav Stresi ile Başa Çıkabilme Yöntemleri’ başlıklı interaktif bir sunum gerçekleştiren Uzman Rehber Şükran Altuntaş, sınav kaygısı nedir ve etkili baş etme yöntemleri nelerdir gibi konularda öğrencilere bilgi vererek, kaygıyla baş etmede kullanabilecekleri nefes ve gevşeme egzersizleri imajinasyon teknikleri yaşantısal olarak öğrencilerle paylaştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı