REKLAMI GEÇ

PAÜ’DEN ÇİFT DİPLOMA ANLAŞMASI

PAÜ’DEN ÇİFT DİPLOMA ANLAŞMASI

Pamukkale Üniversitesi ile WeberStateUniversity (WSÜ) arasında “Çift Diploma Anlaşması” yapıldı. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin başlanmasına karar verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Eylül 2014 Cuma, 12:57

Pamukkale Üniversitesi İ.İ.B.F. Konferans Salonu’nda gerçekleşen tanıtım toplantısına İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aygören ile WeberStateUniversity’den Prof. Dr. David Ferro ve Prof. Dr. CliffNowell konuşmacı olarak katıldı.

PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aygören,WeberStateUniversityile akademik işbirliği görüşmelerini iki yıldır sürdürdüklerini belirterek, bu yıl Haziran ayında yapılan anlaşmayla yürürlüğe girdiğini ve 2015-2016 EğitimÖğretim yılından itibaren karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanıdeğişiminin başlanmasına karar verildiğini söyledi.

ABD WeberStateUniversity’den Prof. Dr. CliffNowel ve Prof. Dr. David Ferro üniversite hakkında, üniversitenin bulunduğu şehir, fakülte ve çift diploma anlaşması konusunda kalabalık bir öğrenci ve akademisyen topluluğuna sunum yaptı. Nowel, çift diploma anlaşması ve ABD’deki yaşam koşulları hakkında öğrencilerin sordukları sorulara samimi cevaplar verdi.

Toplantı sonrası Amerika’dan gelen öğretim üyeleri Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Toprak’ı ziyaret etti. Daha sonra misafirleri Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı makamında kabul etti. Rektör Bağcı, programın PAÜ ve WSÜ öğrencilerini uzmanlık alanlarında eğitmek, onlarınsürekli değişen iş çevresindeki zorluklarla baş etmelerine vekariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmış, kâramacı gütmeyen bir program olduğunu söyledi. Bağcı, “İşbirliğimiz ortakmüfredat gelişimini, öğretim üyesi-öğrenci-yönetici değişimini, kısa süreli eğitimleri ve ortak araştırma projelerinidesteklemiştir. Uluslararası anlayışın gelişmesini desteklemeye devam etmek, bilgi oluşturmak ve kültürbağlarını güçlendirmek için her ikitarafın öğretim üyeleri ve öğrencilerine karşılıklı fayda sağlama amacınayönelik çalışmalar yürütülecektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı