PAÜ’lü profesör Kazakistan devlet ödülünü kazandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’lü profesör Kazakistan devlet ödülünü kazandı

PAÜ’lü profesör Kazakistan devlet ödülünü kazandı

PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nergis Biray, gerçekleştirdiği çalışmalar ile Türk-Kazak dostluğuna sunduğu katkıları nedeniyle Kazakistan Devleti Ödülüne layık görüldü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Şubat 2021 Salı, 10:43

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nergis Biray, Ankara Kazakistan Büyükelçiliğinde düzenlenen ödül töreninde Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym Jomart Tokayev’in imzasıyla teşekkürname ve Kazakistan Kültür ve Spor Bakanı A. Raimkulova’nın teşekkürnamesi’ni Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’nin elinden aldı. Prof. Dr. Biray’a Uluslararası Türk Akademisi Abay-175 plaketini ise Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darhan Kıdırali takdim etti.

Nursultan Nazarbayev imzalı Abay’ın 175. Yılı ve Türk Kazak Dostluğuna Hizmet Madalyaları’nın ise  salgın sürecinin seyrine göre ileri bir tarihte yapılacak tören ile takdim edileceği bildirildi.

Ödül ve plaket takdiminin ardından tören hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı