REKLAMI GEÇ

PAÜ’lü akademisyenlerden gururlandıran başarı

PAÜ’lü akademisyenlerden gururlandıran başarı

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Yüce ile Fen Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Latif Elçi, Dünya’nın en etkili 100 bin bilim insanı listesine girmeyi başardı. Yüce ve Elçi, Türkiye’den listeye giren 195 Türk bilim insanı arasında yer alarak PAÜ’ye gurur yaşattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Eylül 2020 Pazartesi, 16:20

Thomson Reuters, Elsevier ve son yıllarda Google Scholar gibi farklı e-kaynaklarda taranan akademik çalışmalardan elde edilen istatistiki verilerine göre Dünya’nın en etkili 100 bin bilim insanı listesi belli oldu.

Yayın sayısı, yayınlara yapılan atıf sayılarına dayalı nicel ölçüm teknikleri neticesinde performansa dayalı bir değerlendirme sunan listede yer alan 195 Türk bilim insanı arasına, Pamukkale Üniversitesi’nden iki akademisyen de adını yazdırmayı başardı.

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektronik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Erkan Yüce alanında 150 yayın sayısıyla Dünya sıralamasında 82.543’ncü olurken, Türk akademisyenleri listesinde 123. sırada yer aldı.

Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya Bölümü Analitik Kimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Latif Elçi ise alanında 171 yayın sayısı ile Dünya sıralamasında 95.722’nci olarak Türk akademisyenleri listesinde 160. sırada yer almayı başardı.

Dünya çapında yapılan en etkili 100 bin bilim insanı sıralamasında yer alan PAÜ’lü akademisyenleri kutlayan Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “Öğretim üyelerimizin tüm Dünya’da kabul gören bilimsel çalışmalara imza atmaları bizlere daima gurur kaynağı olup, memnun etmektedir. Pamukkale Üniversitesi, yaptığı bilimsel çalışmalarla gerek İlimize gerekse Ülkemizin bilim, sanayi, teknoloji, sağlık, spor ve sanatta gelişime katkı sunmaya devam edecektir. Yaptıkları çalışmalarla dünyanın başarılı akademisyenleri listesine girmeyi başaran Prof. Dr. Erkan Yüce ve Prof. Dr. Latif Elçi Hocalarımızı yürekten tebrik ediyor, gelecekte sıralamaya girecek öğretim üyelerimizin sayısının artmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı