REKLAMI GEÇ

RWE &Turcas’tan öğrencilere hediye

RWE &Turcas’tan öğrencilere hediye

RWE &TurcasGüney Elektrik Üretim’in hayata geçirdiği “Enerji Kutusu” projesi, çocukların enerji kaynaklarını yakından tanıması ve enerji verimliliğine yönelik kaynakların bilinçli kullanılması amacıyla başlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Eylül 2014 Cumartesi, 10:09

RWE &Turcas Güney Elektrik Üretim’in ilkokul öğrencileri için başlattığı “Enerji Kutusu” projesi üçüncü yılında güçlenerek sürüyor. Okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerini, enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla hazırlanan proje bu yıl da Honaz ilçesine bağlı okullarda toplam 600 öğrenciye ulaşacak. Denizli Kaklık Santral Direktörü Seyhan Karabulut, 10 Eylül 2014’de Kaklık İlkokulunu ziyaret ederek Enerji Kutularının dağıtımını başlattı. Çocukların büyük ilgiyle karşıladığı enerji kutularının içinde okul malzemeleri, reflektörlü bileklik ve tüm aile bireyleri için enerji tasarruf önerileri ve uygulamaları içeren bir hikaye kitapçığı bulunuyor.

Enerji kutularında yer alan kitapçıkta, enerji tasarrufu ve enerji kaynaklarının etkin kullanımına yönelik, çocuklar ve ebeveynlerin kolayca uygulayabileceği basit ve eğlenceli ipuçları yer alıyor. Çocukların çevre bilincine sahip bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan RWE &Turcas, önümüzdeki dönemde de enerji kutularını öğrenciler ile paylaşmaya devam edecek.

RWE &TURCAS EĞİTİME DESTEK OLUYOR
RWE &Turcas Güney Elektrik Üretim, Kaklık Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali ile Denizli ve çevresi için sağladığı ekonomik katkının yanı sıra, bölgenin sosyal gelişimine de destek olmaya devam ediyor. RWE &Turcas, Denizli Valiliği, Kaklık Belediyesi ve Okul Aile Birliği ile imzalanan bir protokol çerçevesinde, bölgede bulunan Kaklık ve Şehit Eyüp Altun ilkokulları için toplam 23 yeni derslik inşasına destek olmuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı