Sınai Mülkiyet ve Farkındalık Semineri” başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sınai Mülkiyet ve Farkındalık Semineri” başladı

Sınai Mülkiyet ve Farkındalık Semineri” başladı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile BİLSEM idarecileri ve öğretmenlerinin katılımıyla teorik ve uygulama olarak gerçekleştirilecek “Sınai Mülkiyet ve Farkındalık Semineri” Merkezefendi İlçesi Necla Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Aralık 2019 Cuma, 17:43

“Sınai Mülkiyet ve Farkındalık Semineri” Merkezefendi İlçesi Necla Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı.30 ‘ar kişilik 7 farklı grup halinde toplamda 202 katılımcıya ulaşacak seminer, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında yapılan eğitim iş birliği protokolü kapsamında öncelikli olarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere mahalli olarak verilecek. Ardından okullarımıza uygulamalı ve daha kapsamlı kurslar verilerek okulların buluş, patent ve marka üretimi desteklenecek.

Seminerin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “ Bakanlığımız, patent, faydalı model, marka ve tasarımını ön planda tutuyor. Çeşitli iş birliği protokolleri ve uygulamalarla içinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında 250’nin üzerinde tescil hedeflenmekte olup Denizli olarak da bu hedefe önemli bir sayıyla katkıda bulunacağımıza inanıyoruz. 2023 Vizyon Belgesinde de kendine önemli bir yer bulan Mesleki ve Teknik Eğitim başlığı, eğitim-istihdam-üretim ilişkisinin güçlendirilmesi için yapılması hedeflenen uygulama ve faaliyetleri içermektedir. Bu kapsamda ülkemizin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere sınai mülkiyet farkındalığı oluşturulmalıdır.” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı