REKLAMI GEÇ

TEGV yaz etkinlikleri tamamlandı

TEGV yaz etkinlikleri tamamlandı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Denizli Deliktaş Öğrenim Birimi’nin yaz etkinlikleri tamamlandı. TEGV yaz etkinliklerine katılan 40 öğrenci eğlenerek öğrenme imkanı buldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Temmuz 2018 Cumartesi, 16:15

Yaz etkinliklerine 40 öğrenci katıldı. Etkinlikte gönüllü eğitmenler Sercan Ürekli, Nedriye Toğan, Çağrı Umut Önder, Eren Hasgül, Rabia Sude Öztürk, Ferhat Diken, Safiye Sert, Makbule Karaca, Emel Tülüce, Reyhan Yürük, Sedef Bayhan, Merve Özkul, Ümmü Koral, Aysun Ülker, Elif Türedi, Emre Atılgan ile Samet Koç görev aldılar. Gönülle eğitmenler, öğrencilere en iyi eğitimi verebilmek için canla başla çalıştılar.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Denizli Deliktaş Öğrenim Birimi Sorumlusu Fatma Gökalp, yaz etkinliklerinin çok yararlı geçtiğini söyledi.

Gökalp, “TEGV’de Yaz Dönemi etkinlikleri her yılın Haziran-Temmuz aylarında gerçekleştirilen, çocukların eğlenerek öğrenmelerini esas alan ve yaz koşulları dikkate alınarak hazırlanan etkinliklerdir. Etkinlik içerikleri; Doğal çevre-ekoloji, tarih-arkeoloji, ülkeler-kültürler-insanlar, ulaşım, medya-iletişim, edebiyat ürünleri, beslenme, spor, güvenlik, uzay-gökyüzü, fen-doğa, çocuk hakları, sanat-sanatçılar temalarını kapsamaktadır. Bu alt temaların tamamı “yaz teması” ile ilişkilendirilmiştir. Yaz Etkinlikleri’nde çocukların, zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri, sanat ve spor etkinliklerine katılmaları, kısaca TEGV’de verimli ve eğlenceli bir yaz geçirmeleri amaçlandı” dedi.

TEGV Denizli Deliktaş Öğrenimin Birimi Sorumlusu Gökalp, gönüllü eğitmenlere teşekkür etti.

Gökalp, “TEGV Denizli Birimi de bu kapsamda Haziran ve Temmuz aylarında çocukların zamanı etkin ve eğlenceli bir şekilde değerlendirmeleri amaçlı farklı etkinlikler gerçekleştirdi. Marabu Ebru, kağıt rölyef, kağıt dokuma gibi farklı tekniklerle sanatsal faaliyetler gerçekleştiren çocuklar ayrıca spor, beslenme, müzik gibi etkinliklerle yaz dönemini Tegv’de geçirerek eğlenceli olduğu kadar öğretici bir süreç yaşadılar. Ayrıca gezi etkinliği sayesinde haftada bir gün etkinlikleri ve eğlenceyi birim dışında bir mekanda gerçekleştirdiler” diye konuştu

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı