Teknokent’te ortak çalışma alanı tekrar açıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Teknokent’te ortak çalışma alanı tekrar açıldı

Teknokent’te ortak çalışma alanı tekrar açıldı

Pamukkale Teknokent bünyesinde teknolojinin çeşitli alanlarına ilgi duyan amatörlerin ve öğrencilerin beraber çalışabilmelerine, sosyalleşebilmelerine, beraber fikir ve ürün geliştirmelerine olanak sağlamayı hedefleyen, kar amacı gütmeyen, ortak çalışma alanı Denizli Hackerspace, yeniden hizmete açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ekim 2019 Salı, 10:13

Açılışa Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. çalışanları, Teknokent’te faaliyet gösteren firma temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, ortak çalışma alanı ve yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi verdi.
“Denizli HACKERSPACE” ortak çalışma alanının yeniden hizmete açılmasıyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ise yaptığı konuşmada, “Tüm teknokentlerde olduğu gibi ortak çalışma alanları, ilgi alanları doğrultusunda öğrencilerin fikir üretmeleri, ürettikleri fikirleri de teknokent firmaları ile ortak çalışmalar sonucu ürüne dönüştürmelerine imkân tanıyan mekânlardır. Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Teknokent Yönetimi olarak bizler öğrencilerimizin sadece mezun olduktan sonra değil, henüz öğrenciyken üretime katkı sunmaya başlamalarını önemsiyoruz. Bu çalışma alanları da öğrencilerimizin derslerde aldığı bilgileri akıllarındaki projelerle birlikte nihai bir ürüne dönüştürebilmelerine fırsat tanırken aynı zamanda elde edilen ürünlerin milli ekonomimize katkı sağlayacak olması önemli unsurlardan biridir” dedi.

Diğer taraftar rektör Bağ konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
Pamukkale Teknokent bünyesinde, yazılımdan mühendisliğe kadar çeşitli birçok alanda firmalar yerli teknolojiler üretmektedir. Pamukkale Üniversitesi olarak, akademisyeninden öğrencisine fikirlerin ürüne dönüştürülmesinde bilimin ve teknolojinin gelişmelerini yakından takip ederek, yerli teknolojiler üreten bir Türkiye hedefine ulaşmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu alanları, fikirlerin olgunlaştığı çalışma alanları olduğu için son derece önemsiyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Pamukkale Teknokent bünyesindeki “Denizli HACKERSPACE” ortak çalışma alanının öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve Pamukkale Teknokent’te faaliyet gösteren tüm firmalarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı