REKLAMI GEÇ

Tercih danışmanlık masaları kuruluyor

Tercih danışmanlık masaları kuruluyor

Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilere tercih süreçlerinde destek olmak amacıyla “Tercih danışmanlık masaları” oluşturuyor. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, alanlarında uzman öğretmenlerin öğrencilere ücretsiz tercih hizmeti vereceğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Temmuz 2016 Perşembe, 11:11

Merkezi sınavla öğrenci olan eğitim kurumlarına tercih dönemi yaklaştı. Milli Eğitim Müdürlüğü de her yıl olduğu gibi yeniden “Tercih danışmanlık masaları” oluşturmaya hazırlanıyor.

Alanlarında uzman öğretmenler tarafından verilecek ücretsiz danışmanlık hizmetine ilişkin değerlendirme yapan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ortaöğretim ve yükseköğretime geçiş yapacak öğrencilere destek verileceğini söyledi.

Oğuz, “Ortaöğretime (TEOG) geçiş yapacak öğrencilerimiz için 19 ilçede 40 ayrı okulda kurulacak bürolarda, alanında uzman 103 rehber öğretmen, 15-25 Temmuz tarihleri arasında öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verecek. Yükseköğretime (YGS-LYS) geçiş yapacak öğrenciler için de yine 19 ilçemizde 33 ayrı okulda kurulacak tercih bürolarımızda, 92 rehber öğretmenimiz 26 Temmuz- 2 Ağustos 2016 tarihleri öğrencilerimize tercih danışmanlığı yapacaklar” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerin isabetli tercihler yaparak, gelecekleri ile ilgili en doğru kararı vermelerinin çok önemli olduğunu anlatan Oğuz, “Tercih sürecinde öğrencilerimizin uzman personelimiz tarafından danışmanlık desteğini alabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri alma gayretindeyiz. Bu süreci en iyi şekilde yönetmek ve öğrencilerimizin merkezi sınavlarda ortaya koydukları çabanın karşılığını alabilmeleri için tercih sürecinde de onların yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı