TÜBİTAK Bilim Fuarı kapılarını açtı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TÜBİTAK Bilim Fuarı kapılarını açtı

TÜBİTAK Bilim Fuarı kapılarını açtı

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Fuarda öğrencilerin hazırladığı projeler sergilendi ve ziyaretçilere anlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Nisan 2019 Salı, 16:10

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol gereği bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde ortaokul ve liseler arasında Bilim Fuarı Sergileri kapılarını açmaya devam ediyor.

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan fuarın açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, okul idarecileri, öğrenciler ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Bugünkü bilim fuarımızda gayret gösteren, rehberlik eden değerli öğretmenlerimize ve kıymetli öğrencilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bundan önce Samsun’da yapılan yarışmada dereceye giren robotik kodlamadaki gençlerimize de içtenlikle teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun diyorum, çünkü sizlerin gelecekte ülkemizin yönetiminde çok güzel yerlerde olacağınıza yürekten inanıyoruz. Artık mesleki eğitimin önü açıktır. Gerek yönetmelik değişiklikleriyle gerek sanayicilerimizle yapılan iş birliği protokolleriyle gerekse siz değerli öğrencilerimizin üniversiteye geçişiyle… Bir kez daha sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, tüm projeleri ilgi ile inceleyerek, hazırlayan öğrencilerden bilgiler aldı.  Programın sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında ilimizi temsil eden öğrencilere bakanlığın katılım belgeleri verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı