PAÜ'de Yabancı öğrenciler C1 sertifikalarını aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’de Yabancı öğrenciler C1 sertifikalarını aldı

PAÜ’de Yabancı öğrenciler C1 sertifikalarını aldı

Türkçe öğrenimini tamamlayan yabancı öğrenciler için Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (PADAM) sertifika töreni düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Temmuz 2019 Pazartesi, 11:54

Pamukkale Üniversitesi Sosyal Kültür ve Spor Öğrenci Topluluk Çalışma Merkezi’nde düzenlenen törene, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları ve öğrenciler katıldı. PADAM’da Türkçe öğretimlerinin tamamlayan öğrencilerin sertifikalarını Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ verdi.

Sertifika töreninde, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Türkçe öğrenen öğrencilere sertifikalarını vermenin heyecanını ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz ile ilk karşılaştığımız andaki Türkçe bilgisi seviyeleri ile şu andaki durumlarını görünce bu sertifikaları almayı fazlasıyla hak ettiklerini görüyorum. Sizleri kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Dünyanın farklı ülkelerinden birçok yabancı uyruklu öğrencinin okumak için Türkiye’deki üniversiteleri tercih ettiğinin altını çizen Prof. Dr. Bağ, daha fazla çalışarak Pamukkale Üniversitesi’ni daha çok tercih edilen uluslararası üniversite yapmak için birçok çalışma yaptıklarını dile getirdi.

Türkçe öğrenirken yaşadıkları komik anları hazırladıkları skeçlerle canlandıran öğrenciler izleyenlerden alkış aldı. Ayrıca Filistinli öğrencilerin  “Bu Dünyada Hayatta Kalmayı Hak Edenler Var” adlı şiiri ve Can Yücel’in “Sevdiğin Kadar Sevil” adlı şiir performansları dinleyenlerden takdir topladı. Törenin sonunda, öğrenciler hem kendi ülkelerinden hem de Türkiye’ye ait halkoyunları ve dans gösterileri ile eğlenceli dakikalar yaşattı.

PADAM tarafından bu yılki Türkçe öğretimi sertifika programı çerçevesinde 31 yabancı öğrenci toplamda 960 saati temel Türkçe, 60 saati konuşma kulübü ve 140 Saati akademik Türkçe olmak üzere, teorik ve uygulama derslerinde başarı göstererek; Pamukkale Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Yönergeye göre:  “Türkçesi yeterlidir. Öğrenime başlayabilir” manasında olan C1 düzeyi sertifikalarını almaya hak kazandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı