REKLAMI GEÇ

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER KAYNAŞTI

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER KAYNAŞTI

Pamukkale Üniversitesi, Denizli’ye ilk defa gelen ‘Uluslararası Öğrenciler’ için bir buluşma ve kaynaşma toplantısı düzenledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ekim 2014 Pazartesi, 17:03

Pamukkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe,Erasmus ve Mevlana Uluslararası Değişim Programlarının yanı sıra işbirliği protokolleri kapsamında gelen öğrencilerde katıldı.

Akademisyenler ve uluslararası ilişkiler koordinatörlerinin hazır bulunduğu toplantıya 25 Erasmus Değişim Programı öğrencisi, 6 Genel Anlaşma ve 1 Mevlana Değişim Programı öğrencisi olmak üzere 32 uluslararası öğrenci katıldı.

Erasmus Değişim Programı kapsamında öğrenciler Romanya, Slovakya, Polonya, Danimarka, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan, Pakistan, Kazakistan ve Kırgızistan olmak üzere 12 ülkenin 16 üniversitesinden geldiler.

PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Toprak, gelen öğrencilerin üniversiteyle ve Denizli ile entegrasyonunun çok önemli olduğunu belirterek, Pamukkale Üniversitesi’nden ayrılırken akademik kazanımlarının yanında sosyal ve kültürel yönden de zenginlikleri tanımalarının sağlanması için pek çok faaliyet gerçekleştirdiklerini ve uluslararası öğrencilere çok önem verdiklerini belirtti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı