Yurt ve Pansiyon sorumluları bir araya geldi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yurt ve Pansiyon sorumluları bir araya geldi

Yurt ve Pansiyon sorumluları bir araya geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenci barınma hizmeti veren özel kurum müdürleri ve sorumluları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, hijyen konusuna dikkat çekildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ocak 2020 Çarşamba, 16:05

İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci barınma hizmeti veren yurt ve özel kurumların müdürleri ve sorumluları ile toplantı yaptı. Servergazi İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hijyen konusuna dikkat çekti.

Toplantıda öğrenci yurtlarındaki tertip ve düzenin önemini vurgulayan Müdür Oğuz “ 2023 Eğitim Vizyonunun hedeflerinden biri de yurt ve pansiyonlarımızda hizmet standartları oluşturarak hizmet kalitesinin artırılmasıdır. Barınmanın yanında, çocuklarımızın sosyal imkânları ve ders çalışma ortamları da göz önünde bulundurulacaktır. Eğitim öğretim sadece okullarla sınırlı kalan bir şey değildir. Eğitim öğretimi destekleyen en önemli unsurlardan biri de pansiyon ve yurtlarımızdır. Amacımız çocuklarımız sağlıklı ve huzurlu ortamlarda eğitim öğretimlerini devam ettirirken hijyen kurallarına uygun ve sosyal anlamda kazanımlar sağlayan ortamlarda barınmalarını sağlamaktır“ dedi.

Daha sonra toplantıda, 5661 Sayılı Kanun ve Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği doğrultusunda değerlendirmelerde bulunulmasının ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı