Zeynep Taşevli, 2020 Avrupa Matematik Olimpiyatı’nda gümüş madalya kazandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zeynep Taşevli, 2020 Avrupa Matematik Olimpiyatı’nda gümüş madalya kazandı

Zeynep Taşevli, 2020 Avrupa Matematik Olimpiyatı’nda gümüş madalya kazandı

2020 Avrupa Matematik Olimpiyatı pandemi koşullarında online olarak gerçekleştirildi. 53 ülkeden 204 katılımcının arasından sıyrılan Aydem Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Taşevli önemli bir başarıya imza attı, gümüş madalyayı kazandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Mart 2021 Perşembe, 17:41

Türkiye TÜBİTAK Kız Milli Takımı’nda da Denizli’yi temsil eden Denizli Aydem Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Taşevli, 2020 Avrupa Kız Çocukları Matematik Olimpiyatı’nda 2.oldu, gümüş madalya kazandı. Matematik dahisi Zeynep’in madalyasını TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal verdi.

Büyük başarı elde eden ve Avrupa ikincisi olan Zeynep Taşevli, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’yi ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan programa Zeynep Taşevli ile anne ve babası, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Taşkın, Okul Müdürü Yusuf Bakıt, Müdür Yardımcısı Özcan Özdemir, matematik öğretmeni Bünyamin İnci katıldı.

Zeynep’in elde ettiği başarı ile Denizli’yi gururlandırdığını belirten Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Başarılı öğrencimiz kız öğrencilere yönelik düzenlenen matematik olimpiyatlarında Avrupa 2.’liği aldı. Kızımızın kıymetli anne babasına da, Denizli’nin adını taçlandıran böyle bir evlat yetiştirdikleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Kızımızın başarıları inşallah daim olsun. Başta ülkemiz olmak üzere Denizli’mize ve tüm eğitim camiasına bu haklı gururu yaşattıkları için öğrencimiz Zeynep Taşevli ve Matematik öğretmenimiz Bünyamin İnci’ye teşekkür ediyoruz. İnşallah tıpkı Zeynep gibi nice öğrencilerimiz de aynı başarılara imza atar” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, üstün bir başarı göstererek ilimizin ve ülkemizin adını tüm dünyaya duyuran Zeynep Taşevli’ye plaket ve hediye verdi. Öğrencinin danışman öğretmeni olan Matematik Öğretmeni Bünyamin İnci’ye de üstün gayretleri için plaket ve hediye verdi.

Hollanda’nın Egmond aan Zee kentinde düzenlenmesi planlanan ancak Covid-19 salgın hastalığı tedbirleri kapsamında sanal olarak gerçekleştirilen Avrupa Kız Çocukları Matematik Olimpiyatı’nın 9.’suna (EGMO) 53 ülkeden toplam 204 katılımcı katıldı.

Yorumlar

abdülkerim   -  Bağlantı 12 Mart 2021, 12:41

bu kızımız kariyerini, imam hatipte yada güreş te yapmaması yüzünden ilerleyemez…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı