REKLAMI GEÇ

Birey’e ‘Yaşam Koçu’ desteği

2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Birey Dershanesi’nde yaşam koçluğu hizmeti verecek olan Uğur Timurçin, yeni dönemde yürütecekleri bir projeyle birlikte öğrenci ve velilerin hata yapmasını önlemeye çalışacaklarını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 16 Eylül 2008 Salı, 00:00

Anadolu’da görev yapan ilk yaşam koçu olan Uğur Timurçin, artık Birey Dershanesi’nde hizmet vererek bir ilke imza atacak. Birey Dershanesi’nin yöneticilerinin de katıldığı bir toplantıda konuşan Uğur Timurçin, dershane olarak amaçlarının, rehber öğretmenlerle birlikte bir ekip olarak çalışarak, öğrencileri sınava ve hayata hazırlamak olduğunu söyledi. Denizli’de bir ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Timurçin, Birey Dershanesi’nin bu anlamda rakiplerinden bir adım önde olduğunu da sözlerine ekledi.

2008-2009 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda, öğrencilere ve ailelerine daha özel bir psikolojik destek ve profesyonel bir yardım hizmeti vermeyi amaçladıkları bir projeye başladıklarını dile getiren Timurçin, projenin merkezinde öğrenciler ve ailelerin yer aldığını söyledi. Timurçin, “Hem SBS hem de ÖSS hazırlık öğrencilerinin, önce kendilerinin ve hedeflerinin farkına varmalarını istiyoruz. Çünkü yarış atı gibi koşan öğrencilerimizin birçoğu hala ne için bu koşuya katıldıklarını bilmiyorlar bile. Ailelerinin iyi niyetli ama yanlış yönlendirmeleriyle yanlış hedeflerin peşinde koşuyorlar ne yazık ki! Bir de bu genç kardeşlerimizin ergenlik döneminde olduğunu düşünecek olursanız, tek başlarına bütün bu sıkıntıların üstesinden gelmelerinin ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Amacın, yaşamı kazanmak olduğunu anlatmak, yaşam yolunda ilerlerken önlerindeki SBS-ÖSS gibi daha birçok sınavdan geçeceklerini ama nasıl davranırlarsa üstesinden gelebileceklerini, önce öğrencilerimize sonra da ailelerine anlatacağız ve bunlara yönelik olumlu davranışlar geliştirmeye çalışacağız. Zihinlerin bulanıklaştığı, morallerin azaldığı, iletişimin bitme noktasına geldiği durumlarda müdahale edip, hem öğrencilerimizin hem de ailelerinin yoldan çıkmalarını, hata yapmalarını önleyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı