Doğa’ya MILSET’ten 13 madalya - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Doğa’ya MILSET’ten 13 madalya

Doğa’ya MILSET’ten 13 madalya

Uluslararası platformlarda başarılarına bir yenisini daha ekleyen Doğa Koleji, MILSET-Europe fotoğraf yarışmasından 13 ödülle döndü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Eylül 2017 Pazartesi, 13:27

“When Arts Meet Science” sloganıyla 2007’den beri MILSET-Europe Belçika tarafından gerçekleştirilen, Bilim Fotoğraf Yarışması’na Doğa Koleji bu yıl da başarıları ile damgasını vurdu.

Profesyonel fotoğrafçıların ve bilim insanlarının desteği ile yürütülen dünyanın en önemli fotoğraf yarışmaları arasında yer alan MILSET Science Photo Contest’in bu yıl 11.’si düzenlendi. Yarışmaya katılan ülkeler arasında Türkiye, Filipinler, Meksika, Bangladeş, Belçika, Slovakya ve Litvanya madalyaya layık görüldü.

Yarışmada, Türkiye’den Doğa Koleji Ataşehir-1 Kampüsü öğrencisi Nuri Deniz Özkan altın ve bronz, Bahçelievler Kampüsü öğrencisi Efe Uzun altın, Bursa Çekirge Kampüsü öğrencisi Gülçin Özpamuk gümüş ve bronz, Ankara Eryaman Kampüsü öğrencisi Canberk Doğan gümüş, Adana Kampüsü öğrencisi Ilgın Bağır gümüş ve Beykent Kampüsü öğrencisi Kardelen Dalbudak ise 6 bronz madalya almaya hak kazanarak çok büyük başarılar elde ettiler.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Akademik başarıya önem veren, eğitim politikamızın yanı sıra öğrencilerimizin yeteneklerini ilgileri doğrultusunda geliştirmelerine imkan tanıyoruz. Böylelikle temel eğitim modelimizde önem verdiğimiz spor, sanat, sosyal faaliyet alanlarında da bireysel gelişime odaklanıyoruz. Uyguladığımız sistemle, öğrencilerimizin keşfetme ve yaratıcı yönlerini de ortaya çıkartmış oluyoruz. Bu sayede uluslararası platformlarda yeni başarılara imza atarak, kültür ve sanatla iç içe bireyler yetiştiriyoruz” dedi.

Lüle, Doğa Koleji’nin MILSET- Europe fotoğraf yarışmasında 2 altın, 3 gümüş, 8 bronz toplamda 13 madalya kazanmanın ise ayrı bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi.

MILSET- EUROPE HAKKINDA
MILSET Europe organizasyonun hedefi, Avrupa’daki gençlerin bilimsel ve teknik eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesini desteklemek. Uluslararası eğitimlerin ve konferansların geliştirilmesi sağlayarak üye kuruluşlara yardımcı olmak. Bilim fuarlarını Avrupa ve uluslararası düzeyde örgütlemek, gençlerin buluştuğu ve yaratıcılıklarını bilim ve teknoloji alanında geliştirmesini sağlamak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı