Doğa Koleji’nden Ege Bölgesi’ne 20 Kampüs - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Doğa Koleji’nden Ege Bölgesi’ne 20 Kampüs

Doğa Koleji’nden Ege Bölgesi’ne 20 Kampüs

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Ege Bölgesi’ne 20 kampüs müjdesini verdi. Lüle, İzmir’de Fen ve Teknoloji Lisesi açacaklarını belirterek Ege Bölgesi’nin başarısını tüm Türkiye’ye duyuracaklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ekim 2017 Çarşamba, 11:26

Doğa Koleji, İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi’ni açıyor. İzmir’de 5 kampüsle verdiği kaliteli eğitimle farkını ortaya koyan Doğa Koleji Mavişehir 1-2-3, Bornova ve yeni açılan Güzelbahçe kampüslerinde yaklaşık 5 bin öğrenciye eğitim hizmeti veriyor.

İzmir Mövenpick Hotel’de kahvaltılı sohbet toplantısında basın mensupları ile bir araya gelen Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Fen ve Teknoloji Liseleri’nde bilim insanı ve üretim yapmaya yönelik öğrenci yetiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Lüle, “Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nden mezun öğrenciler bilgiyi üretecekler. Araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar” dedi.

 “BURSUMUZU 5 KAT ARTIRARAK 25 MİLYON LİRAYA ÇIKARTACAĞIZ”
Bu yıl, Fen ve Teknoloji Liseleri ile 5 milyon liralık burs verdiklerini belirten Lüle, burslarla ilgili hedeflerini şöyle açıkladı. “Önümüzdeki yıl bursumuzu 5 kat artırarak 25 milyon liraya çıkartacağız. Fen ve Teknoloji Liseleri’nde akademik potansiyeli yüksek çocukları yetiştirerek ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz.”

“BİR DİL BİR İNSAN”
Doğa Koleji’nin, “Bir Dil Bir İnsan” söylemini önemseyerek hayata geçirdiğini belirten Lüle, “Yabancı dil eğitimine ilkokulda 16 saat, 5. Sınıfta 22 saat, ortaokul ve lisede 16’şar saate çıkararak anaokulundan lise son sınıfa kadar özel öğretmenlerimiz tarafından geliştirilen eğitim modelleri ile verilmektedir. Doğa Koleji’nin dile bakış açısının birinci ilkesi iletişimdir. Bu gerçeğin farkında olarak, özel eğitim programları uygulamaktayız” şeklinde konuştu.

Genel Müdür Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye de olmalı. Dünyaya entegre olmak için İngilizce öğrenmek şart. Öğrencilerimiz üniversite giriş sınavında yüzde 97’lik başarı elde ederek kendi içinde rekor kırmıştır. Bu yıl, Doğa Koleji öğrencileri yurtdışındaki saygın üniversitelere en fazla öğrenci gönderen okul ünvanı almıştır” diye belirtti.

“MUTLU ÇOCUK ÖĞRENİR, YETİŞKİN OLUNCA DA ÜRETİR”
Doğa Koleji, “Mutlu çocuk öğrenir, yetişkin olunca da üretir” anlayışıyla eğitim veriyor. Doğa Koleji öğrencilerinin başta bilim ve teknoloji olmak üzere kendi dünyalarını keşfetmesine öncelik veriliyor. Onların özgüvenlerini artıracak ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak imkanlar sunuluyor. Becerilerini ve potansiyellerini kullanan gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

DOĞA KOLEJİ SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE
Doğa Koleji, bir milyar doları bulan marka değeri ve bir milyar 50 milyon liraya ulaşan cirosuyla önemli bir katma değer yaratıyor. Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen kurum olarak eğitim kalitesinde başarı grafiğini her zaman daha yukarı taşımayı temel misyon edinen Doğa Koleji,  akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı