Final okulları 5 ayı geride bıraktı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Final okulları 5 ayı geride bıraktı

Final okulları 5 ayı geride bıraktı

Özel Final Okulları eğitim-öğretim hayatında 5 ayı geride bıraktı. Özel Final Okulları Genel Müdürü Sadi Öztekin, dershanelerin kapanmasının ardından okul olarak faaliyet göstereceklerini, aynı zamanda da öğrencileri ek derslerle sınavlara hazırlayacaklarını söyledi. Öztekin, Özel Final Okulları’nda eğitim almak isteyen öğrencileri de 28-29 Mart tarihlerinde yapılacak bursluluk sınavına başvurmaları için acele etmeye çağırdı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Mart 2015 Perşembe, 10:06

Denizli Özel Final Okulları Genel Müdürü Sadi Öztekin, basın mensuplarını okulda ağırlayarak, geride kalan 5 ayı ve gelecek dönemdeki hedefleri hakkında bilgi verdi. Özel Final Okulları’nın anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerinden oluştuğunu belirten Öztekin, okulun sosyal tesisleri ve dersliklerini de tanıttı.

ic-1

Öztekin, “Bildiğiniz gibi Final Okulları olarak bizim Denizli’deki ilk yılımız. Geçen 5 aylık dönemde o kadar yoğun bir çalışma yaptık ki hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz okulu çok sevdiler. Bunun göstergesi ise hemen hemen hepsinin kayıtlarını yenilemesiydi. Erken kayıt kampanyasının süresi dolmadan kayıtlarını yeniledikleri için bütün velilerimize teşekkür ediyorum. Bununla beraber dışarıdan kayıtlarda da oldukça önemli bir kontenjana ulaştık. Sadece ders değil, etkinliklerimizle de öne çıkmamızı sağlayan öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. ’’hem yaşam hem sınav başarısı’’ olarak bildiğiniz sloganımızın okulumuzla ne kadar örtüştüğünü ispatladık” dedi. 

ic-2

“ÖĞRENCİLER SINAVLARA DA HAZIRLANACAK”
Basın mensuplarına dershanelerin kapatılması sonucunda oluşan yeni tablo ve nasıl bir yol izleyecekleri hakkında da bilgi veren Öztekin, Dönüşüm Liseleri ya da Temel Liseler olarak bilinen yeni okullaşma ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti:
“Hepinizin yakından takip ettiği gibi dershaneler artık 2015 Eylül’ünden itibaren yok. Bunların yerine Temel Lise ya da Temel Ortaokul olarak 4 yıllığına devam edecek yeni okullar kurulacak. Temel soru şu: Acaba bunlar okul mu olacak yoksa dershane mi? Aslında bakanlığımız ‘’hem dershane hem okul’’ sloganını kullanmayı yasakladı. Ancak ben dershaneler dönüşüm programına kabul edildikten hemen sonra dershaneciliğe devam edeceklerini söylediler. Ama bakanlığın buna fırsat vereceğini düşünmüyorum.”

Her şeye rağmen özel kolejlerin de Temel Lise ve Temel Ortaokulların da çocukları ek ders veya etütlerle sınavlara hazırlayacağını vurgulayan Öztekin,” Bu kaçınılamaz. Yalnız bunun hangi programla yapılacağı okullara özgü farklı çalışmalarla kendini gösterecek. Peki Final Okulları ve Dönüşüm Programları kapsamındaki Final Lisesi ne yapacak? Tabi ki okulculuk yapacak ama sınavlara hazırlığı da programlayarak ek derslerle öğrencileri sınavlara hazırlayacağız. Veli böyle istiyor. Eğer özel okullar ya da dönüşüm okulları bunu yapmazsa öğrenci sıkıntı yaşar. Bu nedenle velilerin dikkatli davranarak okullarla görüşme yapmadan kayıt yaptırmamalarını rica ediyorum” dedi. 

ic-3

BU SINAVA MUTLAKA KATILIN
Özel Final Okulları’nda burslu okumak isteyenler için 28-29 Mart tarihlerinde sınav yapılacağını da duyuran Öztekin, “Önümüzdeki yıl için çocuklarını bize yazdırmak isteyen velilerimiz 28-29 Mart tarihlerinde yapacağımız bursluluk sınavını da bekliyorlar. Bu sınav için başvuru okulumuza bizzat gelerek ya da internet yoluyla finalokullari.com adresinden yapılabilir. 4-5-6-7-9-10 ve 11. sınıf öğrencilerinin gireceği bu sınav için de başvuruda acele etmek gerek. Çünkü kontenjanın kısa sürede dolacağını düşünüyorum” diye konuştu.

ic-4

Toplantıda ayrıca Özel Final Okulları hakkında basın mensuplarına bir sunum yapıldı, projeler ve sosyal etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı