REKLAMI GEÇ

Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü’nde Singapur Matematiği eğitimi

Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü’nde Singapur Matematiği eğitimi

Yenilikçi eğitiminin benimsendiği Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü Denizli’de bir ilke daha imza attı. Kolejde öğrenciler için bir matematik müzesi yapıldı. Müzede Singapur Matematiği eğitimi veriliyor. Matematikle alakalı materyallerin bulunduğu müzede, öğrenciler matematiği yaşayarak öğreniyor. Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Deniz, çocuklara matematiği sevdirmek ve öğrenmelerini kolaylaştırmak için böyle bir müze yaptıklarını belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Nisan 2022 Cuma, 16:13

Denizli’nin eğitimde öncü okullarından Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü öğrencileri için çalışmaya devam ediyor. Kolej öğrencilerine matematiği sevdirmek ve daha kolay öğrenmelerini sağlamak için okul içerisinde ‘Matematik Müzesi’ yaptı. Müzede öğrencilere farklı materyallerle Singapur Matematiği öğretiliyor.

Ülkemizde son zamanlarda eğitim alanında sıkça uygulanmaya başlayan Singapur Matematiği, Denizli’de ilk kez Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü’de uygulanmaya başlandı.

MATEMATİĞİ YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR
Günümüz müfredatına uyarlanan Singapur Matematiği ile öğrencilere, matematik yaşayarak öğretiliyor. Dikkatle oluşturulmuş bu sistem sayesinde öğrenciler, her sene zorlaşan matematik konularıyla başa çıkabilecek donanıma sahip oluyor.

Öğrenciler 6’ncı sınıfın sonuna geldiğinde, lisede karşılarına çıkacak geometri ve cebir konularına hazır hale geliyor.

DENİZ “ÖĞRENCİLER VE VELİLER MEMNUN”
Denizli’de bir ilke imza attıklarını belirten Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Deniz, öğrencilerden ve velilerden güzel geri dönüşler aldıklarını belirtti.

Deniz, “Singapur Matematiği’ni geçen sene uygulamaya başladık. Denizli eğitimine sürekli yenilikler getirme gayretindeyiz. Singapur Matematiği sayesinde, matematiği sevmeyen öğrencilerimiz sevmeye ve zevkle yapmaya başladı. Velilerde çocuklarındaki değişimi fark ediyor. Onlar da büyük destekçimiz, çok güzel geri dönüşler alıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı