REKLAMI GEÇ

TED Ata’yı andı

TED Ata’yı andı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 76. yılında TED Denizli Koleji’nin düzenlediği anma töreninde hüzünlü, duygusal ve umutlu anlar yaşandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Kasım 2014 Salı, 12:11

TED Denizli Koleji’nde anma töreni öğrencilerin Atatürk mozolesine çelenk koyması, 09.05’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Atatürk’ün sözleri, onun için yazılmış şiirler ve sevdiği türkülerle devam eden törenda katılımcılar Büyük Önder hakkındaki duygu ve düşüncelerini anı defterinde paylaştı.

Okul Müdürü Fatih Canpolat, Atatürk’ün bıraktığı ölümsüz eserlerin varisi olmakla gurur duyduklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76. yılında onu her zamankinden daha iyi anlıyor olduğumuzu ümit ederek sözlerime başlamak istiyorum. Ölüm yıl dönümleri tabiatıyla hüzünlü ve matem dolu olur ancak, 10 Kasım’lar karalar bağlama günü değil, gideni geçmişte bırakmış olmanın üzüntüsünü dillendirme günü değil, aksine O’nu geleceğimize de taşımanın kararlığını sergileme yani Atatürk’ü yaşatma günüdür” dedi.

ic-1

Atatürk’ün mücadele azminin herkese örnek olması gerektiğini belirten Canpolat, “Uygarlık yolunda ilerleyişimizi hızlandırarak sürdürmek zorunda olduğumuz 21. yy’da da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ve onun ideallerini yaşatmanın ilk adımıdır. Kendisi de bu konuyu bir sözünde şöyle ifade ediyor: “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde büyük önderin kutsal emanetini gelecek çağlara ve nesillere ulaştırabiliriz. Hayatını, canından çok sevdiği Türk yurdu ve milletine adayan Atatürk’ümüzü ölüm yıl dönümü olan bu günde şükran ve minnetle bir kez daha anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

İletişim

ADRES: Saruhan Mahallesi 1. sokak no:5 Denizli

TELEFON: 0258 385 7 385

Web: https://www.teddenizli.k12.tr/

Sosyal Medya Hesaplarımız

Harita