7. Ev ve Plaj Giyim Tasarım Yarışması başlıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

7. Ev ve Plaj Giyim Tasarım Yarışması başlıyor

7. Ev ve Plaj Giyim Tasarım Yarışması başlıyor

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğü ve T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile “Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” bu yıl yedinci kez düzenleniyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Nisan 2019 Salı, 11:53

Bu yıl yedincisi organize edilecek olan “Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” nın tanıtım toplantısı İstanbul Feriye Palace’da yapıldı. Denizli İhracatçılar Birliği tarafından, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğü ve T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile gerçekleşecek olan yarışmanın bu yılki teması “Doğaya Dokunuş”.

Yarışmanın tanıtım toplantısı DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Yarışma Komitesi Başkanı Mukaddes Başkaya, Yarışma Komitesi Üyeleri Selim Yaymanoğlu ve Bekir Serdar Mutlubaş, Yarışmadan sorumlu Şube Müdürü Şadiye Baykent ile yarışmanın Kreatif Direktörü Uğurkan Erez’in katılımlarıyla 25 Nisan 2019 Perşembe günü İstanbul Feriye Palace’da gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu yedincisini düzenledikleri Ev ve Play Giyimi Tasarım Yarışması’nda her yıl çıtayı daha da yukarıya taşıdıklarını, onuncu yıllarında hedeflerinin yarışmayı Denizli’de antik kentte gerçekleştirmek ve yabancı tasarımcılar ile birlikte yabancı satın almacıları da dahil etmek olduğunu vurguladı.

Başkan Memişoğlu, “Türkiye’nin en büyük markalarının dokumalarını yapan Denizli’nin ihracatının %54’ünün tekstildir. Bu yıl ki teması “Doğaya Dokunuş” olan yarışmanın Kreatif Direktörlüğünü Uğurkan Erez yapacak. Yarışma 30 yaş altı tüm tasarımcılara açık. Son başvuru tarihi 26 Haziran” dedi.

Organik ve Ekolojik Denge Korunacak
Bu yılki teması ‘’Doğaya Dokunuş’’ olan Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması, tasarımda sürdürülebilirlik yaklaşımına dikkat çekiyor. Yüksek kalitede, uzun süre kullanılabilir tasarımların oluşmasını amaçlayan yarışmanın teması, ham maddeden üretime kadar tamamen organik ve ekolojik dengenin korunmasını kolaylaştıracak unsurlardan oluşan fonksiyonel tasarımları içerisinde barındırıyor.

Bu sayede sektöre yenilikçi, katma değeri yüksek ve inovatif ürünler kazandırılması hedefleniyor. Yarışmada ayrıca dünyaca ünlü Denizli kumaşlarının kullanılması ve özel tasarımların bu kumaşlarla yapılması teşvik ediliyor.

Yarışmaya katılacak tasarımcılar, ‘’Ev Giyimi’’ ve ‘’Plaj Giyimi’’ olmak üzere iki kategoride tasarımlar sunulacaklar. Ev Giyimi tasarımı kapsamında bornoz, rahat günlük ev kıyafetleri, gecelik ve pijama, plaj giyimi kapsamında ise mayo hariç mayo üzerine giyilebilen her türlü kıyafet ve beraberindeki aksesuarları tasarlayacaklar. Her tasarımcı yarışmaya “1 bayan ve 1 erkek ev giyimi” ve “1 bayan ve 1 erkek plaj giyimi” tasarımı olmak üzere toplam 4 ayrı tasarım ile katılabilecek.

Yarışmaya, üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde veya tasarım bölümlerinde okuyan ya da mezun olan, tasarım meslek yüksekokullarının tasarım bölümlerinden veya en az 2 yıllık tasarım sertifika/diploma programında eğitim alan ya da mezun olan kişiler de katılabilecek.

Para Ödülünün Yanı Sıra Yurtdışı Eğitim Bursu İmkanı Kazanma Şansı
7. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında 37.500 TL’si para ödülü olmak üzere 4 ödül verilecektir. Birincilik ödülü 15.000 TL, ikincilik ödülü 10.000 TL, üçüncülük ödülü 7.500 TL, jüri özel ödülü ise 5.000 TL olacaktır. Ayrıca dereceye giren ilk üç tasarımcı, patent tescil imkanı, online İngilizce eğitimi, staj imkanı ve yurt dışı tasarım eğitimi bursu imkanı kazanacaktır.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı