REKLAMI GEÇ

Ağustos ihracatında %3’lük artış

Ağustos ihracatında %3’lük artış

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli ihracatının son 3 aydaki yükselişini sürdürdüğünü söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Eylül 2020 Çarşamba, 15:11

Denzili İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ağustos ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Denizli İhracatçılar Birliği üyelerince yapılan ihracatın yüzde 3 artışla 195 milyon dolar olduğunu belirten Memişoğlu, TİM tarafından kaydedilen Denizli ihracatının ise yüzde 3.7 artışla 260 milyon dolar olarak gerçekleştiğini söyledi.

DENİB ve Denizli’nin ihracattaki artış ivmesini koruduğunu belirten Memişoğlu, haziran, temmuz ve ağustos aylarında yükselen rakamlarla, ihracatın üst üste 3. ayda da arttığını söyledi.

Koronavirüs salgınının ihracat üzerindeki etkilerinin ortadan kalkmaya başladığını ifade eden Memişoğlu, “Bu süreçte ihracatımız hızlı bir toparlanma gösterdi. Gerek ihracat deneyimimiz, gerek üretim kabiliyetimiz ile ihracatta pozitif ayrıştığımızı söyleyebiliriz. İhracatımızın sektörel çeşitliliğinin sağlıklı ve sürdürülebilir ihracat adına ne denli önemli olduğunu her zaman belirtiyorduk. Pandemi gibi olağanüstü sonuçlar yaratabilecek bir tabloda; gıdadan makineye, ev tekstilinden doğal taşa, kablodan bakıra kadar çeşitli sektörlerde ihracata imza atan Birliğimiz üyeleri haziran ayından bu yana ihracat rakamlarımızın pozitife dönmesinde büyük rol oynadılar. Yılın ilk 8 ayında 160 ülkeye ihracat gerçekleştiren ihracatçılarımıza, ilimiz ihracatına sağladıkları katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı