DENİB Akademi’den yeni bir eğitim daha… - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB Akademi’den yeni bir eğitim daha…

DENİB Akademi’den yeni bir eğitim daha…

DENİB Akademi eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Son eğitim çalışmasında “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Aile Anayasası” konusu ele alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Haziran 2019 Çarşamba, 13:11

DENİB Akademi eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Türev Danışmanlık firmasından Bülent Orta tarafından verilen eğitim de bu kez “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Aile Anayasası” konusu ele alındı.  Aile şirketlerinin kurumsallaşmasının ve aile anayasasının önemine değinilen eğitimde, aile şirketlerinin genel karakteristik özellikleri, kurumsallaşmanın faydaları, kurumsallaşma sürecinde nasıl hareket edilmesi gerektiği ve aile anayasasının hukuki bağlayıcılığı gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

Akrabalık ilişkilerinin ön planda olduğu bir yapıya sahip olan aile şirketlerinde kurumsallaşmanın stratejik bir konu olduğunun altını çizen Eğitmen Bülent Orta, kurumsallaşmanın uzun çalışmalar gerektiren ve sürdürülebilirliği zaman alan bir süreç olduğunu belirterek “Tesis edilmesi zaman alan ve zor bir sistem olan kurumsallaşma periyodu, sistematik hareket edilmediği zaman şirketimize emek ve kârlılık anlamında yarardan çok zarar getirebilir. Çünkü şirketlerin kurumsal kimliğe ulaşabilmelerinin temelinde, sistem yaklaşımı yatmaktadır. Bu bağlamda şirketlerin kendi yapılarına uygun, kültürel birikimlerini yansıtan, çalışanlarıyla, patronlarıyla, sektörleriyle bir bütün oluşturabilecek yapıyı tesis etmeleri gerekir. Tesis edilen bu yapının, belli kurallar çerçevesinde ve sistem içinde yönetilebilmesi oldukça önemlidir” dedi.

Diğer taraftan DENİB Akademi bir sonraki eğitim çalışmasını  “Finansçı Olmayanlar İçin Finansal Verileri Yorumlama Eğitimi” ile devam edecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı