DENİB genç mucitleri arıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB genç mucitleri arıyor

DENİB genç mucitleri arıyor

İlki 2015 yılında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın üçüncüsü gerçekleştirilecek. DENİB ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek olan yarışmanın protokolü Vali Hasan Karahan’ın katıldığı törenle imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Aralık 2017 Salı, 15:53

Protokol imza törenine Vali Hasan Karahan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, TİM Başkan Vekili, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Törende konuşan Vali Hasan Karahan, “Yenilikçi inovatif beyinlerin ortaya çıkarılarak hemen hemen her sektörde kullanılabilecek olanlarını tespit ederek şehrimizin daha da gelişip kalkınmasına, ihracattaki öncülüğünü daha da güçlendirmesine vesile olacak şekilde bir yarışma yapılıyor. Daha önce 2 defa yapılmış, bu yılki 3. olacak inşallah. Gençlerimizin ve bütün Denizlili hemşerilerimizin katılımıyla gerçekleşecek bir yarışmanın protokolünü birlikte imzalayacağız. Bizim için yaratıcı ve yenilikçi fikirler önemli. İyiyi daha iyi nasıl yapabilirizin mücadelesini vermek rekabetçi piyasada barınabilmek için şart. Gençlerimizin de bu konularda parlak fikirleri olduğuna inanıyorum” dedi.

Daha sonra Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın protokolü Vali Hasan Karahan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile TİM Başkan Vekili DENİB Başkanı Süleyman Kocasert tarafından imzalandı.

İnovatif Fikirler Yarışması, Denizli’de ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve desteklemek amacıyla düzenleniyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı