DENİB Heimtextil’de Türk Havlusu’nu tanıttı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB Heimtextil’de Türk Havlusu’nu tanıttı

DENİB Heimtextil’de Türk Havlusu’nu tanıttı

Almanya’nın Frankfurt kentinden düzenlenen Heimtextil Fuarı’na bu yıl 5. Kez katılan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Turkish Towels markasıyla Türk Havlusu’nu tanıttı. Fuarda DENİB’in standı büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ocak 2020 Salı, 11:54

Bu yıl 5. Kez Almanya’nın Frankfurt kentinden düzenlenen Heimtextil Fuarı’na katılan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) fuardan istediğini alarak döndü. Turkish Towels markasıyla tanıtılan Türk Havlusu fuarın katılımcıları tarafından büyük ilgi gördü.

Diğer taraftan DENİB fuarda önemli ziyaretçileri de ağırladı. Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Frankfurt Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Taş ile yerli ve yabancı birçok katılımcı ve ziyaretçi DENİB standını ziyaret etti.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli’nin Heimtextil Fuarı’nda 2020 yılında da güçlü bir şekilde temsil edildiğini vurgulayarak, Denizlili katılımcıların sektörel deneyimleriyle son trendleri harmanladıklarını belirtti. Memişoğlu, “İlimizin ev tekstili sektöründeki başarısı kesinlikle tesadüf değil. Ülkemizin toplam havlu ve bornoz ihracatının yaklaşık yüzde 70’i, toplam nevresim ihracatının ise yarısı Denizli’den yapılıyor. Bu sene Heimtextil Fuarı’na 71 firma ile güçlü bir katılım sağladık. Ülkemizden fuara katılan her 4 firmadan 1’i Denizli firmasıydı. Denizlili katılımcıların koleksiyonlarının, daha önceki yıllarda olduğu gibi 2020’de de yakından izlendiğini söylememiz mümkün.

Denizli İhracatçılar Birliği olarak, Turkish Towels markamızla Heimtextil Fuarı’na 5. defa katılım sağladık. Yoğun ziyaretçi trafiğinin yaşandığı DENİB standımızda, Denizli ev tekstili sektörüyle ilgili çeşitli bilgilendirmeler yaptık. Denizli’nin ev tekstilinde dünyanın en önemli merkezlerinden biri olduğunu anlattık. Türk havlusunun dününe ve bugününe vurgu yaptık. Gelecek planlarımızın ne olduğundan bahsettik.

Öte yandan, fuar alanının en yoğun noktalarında yer alan “FEEL THE FASHION TOUCH THE FASHION” temalı reklamlarla Turkish Towels markamızı tanıttık ve Denizlili katılımcılarımızın standlarına yönlendirmeler yaptık.

Umuyorum ki, fuara aylarca yoğun bir şekilde hazırlanan firmalarımız olumlu ikili görüşmelere imza atmışlardır, pozitif olabilecek iş bağlantılarıyla ülkemize dönmüşlerdir. Heimtextil 2020 Fuarı artık geride kaldı. Heimtextil 2021 Fuarı’nda bir kez daha Denizli rüzgârı estirmek için bugün itibariyle önümüzdeki senenin planlamasına başlamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı