DENİB’den dijital ortamda bulunma eğitimi: Transmedya Hikaye anlatıcılığı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB’den dijital ortamda bulunma eğitimi: Transmedya Hikaye anlatıcılığı

DENİB’den dijital ortamda bulunma eğitimi: Transmedya Hikaye anlatıcılığı

Ürünlerini dijital ortamlarda, sosyal medyada pazarlamaya yönelik Denizli İhracatçıları Birliği’ne bağlı DENİB Akademi’de yeni nesil kavramlardan ‘Transmedya Hikaye Anlatıcılığı’ eğitimi verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Şubat 2020 Cumartesi, 08:30

DENİB Akademi, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Kozan Demircan’ın eğitmen olarak katıldığı eğitimde Transmedya Hikaye Anlatıcılığı’nın incelikleri anlatıldı.

Bir hikayenin farklı mecralar üzerinde özel katkılar yaparak anlatılması anlamında Türkçe’ye çevrilen Transmedya hikaye anlatıcılığı eğitimi kapsamında katılımcılara; yeni medya iletişim kanalları, vizyon okuryazarlığı, marka geliştirme, yeni medyada marka imajı oluşturma, yaratıcı fikirler, başarı hikayeleri, transmedya hikaye anlatıcılığı ve marka yönetimi, dijital iletişim teknolojileri ve global hedef kitleler, z-y ve kuşağı için dijital pazarlama iletişimi, yeni medyada PR ve tanıtım kampanyaları nasıl planlanır ve yürütülür gibi eğitimler verildi.

Eğitmen Kozan Demircan işin inceliklerini anlatırken, “Hikayeniz global olmalı, Transmedya Hikaye Anlatıcılığı ilk olarak yaratıcı olmayı gerektirir. Yaratıcı olabilmek sürekli öğrenmeye dayanır. İkinci olarak da vizyon sahibi olmayı gerektirir. Transmedya Hikayenizin bir vizyonu olabilmesi için şirketinizin bir vizyona sahip olması esastır” dedi.

Demircan, dijitalin tüm algıyı değiştirdiğini belirterek şunları söyledi:
“Dünyada son gelişen teknolojiler ile ekonomide üretim biçimleri de her geçen gün değişmektedir. Üretim biçimlerinin değişmesi ile yönetim ve iş yapış şekilleri de değişmektedir. Bunun için gerek üretimimizde gerekse yönetimimizde ve iş yapış şekillerimizde de inovatif (yenilikçi) olmamız gerekiyor. Transmedya Hikaye Anlatıcılığı’da yenilik açısından inovasyona bağlıdır.”

DENİB Akademi Eğitimlerine, 27 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek olan “Süreç ve Süreç Performans Yönetimi Eğitimi” ile devam edecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı