DENİB’den "İhracat Yol Haritası” eğitimi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİB’den “İhracat Yol Haritası” eğitimi

DENİB’den “İhracat Yol Haritası” eğitimi

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle yürüttüğü “Denizli Makine ve Aksamları Sektörü Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, proje katılımcısı firmalara yönelik “İhracat Yol Haritası” eğitimi düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ekim 2019 Pazartesi, 12:17

Denizli İhracatçılar Birliği “İhracat Yol Haritası” adlı bir eğitim etkinliği düzenledi. Gerçekleştirilen eğitimde, ihracat sürecinde planlanması gereken konular, ihracat kapasitesinin artırılması, hedef pazarların tespiti ve müşteri bulma yöntemleri gibi konular üzerinde duruldu.

DENİZLİ İHRACATININ YÜKSELEN SEKTÖRÜ: MAKİNE SEKTÖRÜ
DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, makine ve aksamları sektörünün oluşturduğu yüksek katma değerin önemini vurgulayarak, sektörün teknolojik bilgi birikimini artırması, nitelikli işgücüne istihdam sağlaması ve imalat sanayinin hemen hemen tüm sektörlerine girdi sağlaması açısından imalat sanayinin itici gücü olduğunu belirtti.
Denizli makine ve aksamları sektörünün büyük bir potansiyele sahip olduğunu, sektörün ihracatının güçlü bir şekilde ve çift haneli büyüdüğünü söyleyen Hüseyin Memişoğlu, Denizli Makine ve Aksamları Sektörü URGE Projesinin sektöre ivme kazandırmasını hedeflediklerini dile getirdi. Diğer taraftan Denizli Makine ve Aksamları Sektörü URGE Projesinin, yeni eğitimler ve yurtdışı pazarlama faaliyetleri ile devam etmesi planlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı