REKLAMI GEÇ

DENİB’den iş dünyasına korona uyarısı

DENİB’den iş dünyasına korona uyarısı

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, koronavirüs mücadelenin üst düzeyde devam ettiğini belirterek, üretimlerine devam eden firmaların salgının yayılmaması için azami gayret göstermelerini istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mart 2020 Pazartesi, 18:20

Yazılı bir açıklama yapan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, iş dünyasında üretime devam eden firmalara yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs ile mücadelenin en üst düzeyde devam ettiğini belirten Memişoğlu, “Üretime devam eden tüm firmalarımızda hassasiyet her geçen gün daha üst bir seviyede devam ediyor. Ortak çalışma ve dinlenme alanlarında sosyal mesafeyi korumaya dönük önlemler de hayata geçmiş durumda. Servislerde, yemekhanelerde ve vardiyalarda sağlık ve hijyen koşulları sağlandı” dedi.

Fabrika girişlerinde çalışanların ateşlerini ölçerek hastalığa ilişkin herhangi bir belirtinin olup olmadığının kontrol edildiğini dile getiren Memişoğlu, “Firmalarımızın yüksek ateşli ya da başka belirtileri gösteren bir çalışana rastlamaları halinde o kişiyi evine geri göndermeyerek, sağlık birimlerini çağırmaları daha ileri tetkiklerin yapılmasına imkan sağlamalarının gerekliliğini ve önemini bir kez daha hatırlatmak isterim. En kısa sürede, bu zorlu günleri hep beraber geride bırakacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Yapmamız gereken salgının yayılmaması için azami dikkat ve özeni göstermek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı