Amerika’nın Yükselen Trendi: Türk Havlusu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Amerika’nın Yükselen Trendi: Türk Havlusu

Amerika’nın Yükselen Trendi: Türk Havlusu

Ev tekstili sektöründe uzun yıllara dayanan köklü geçmişini kalite, tasarım ve hızlı hizmet anlayışı ile dünyanın beğenisine sunan Denizli, küresel pazarlarda hızla yükseliyor. Amerika pazarında yerini sağlamlaştıran Türk havlusunun uluslararası pazarlarda markalaşmasını amaçlayan Denizli İhracatçılar Birliği, Türk Havlusu Turquality Projesi yürütüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Nisan 2017 Pazar, 10:10

Proje kapsamında, New York- Global Home Show açılış programında “Türk Havlusu” markasının tanıtım yapıldı. Sektörün öncü medya kuruluşu Home Textiles Today tarafından organize edilen etkinlikte Türk havlusu ve bornozu Amerikalı alıcıların beğenisine sunuldu.

Program esnasında, New York Ticaret Ataşesi Sayın Özgür Çelikel ve DENİB üyesi firmaların da katılımcı olarak yer alacağı New York Türkiye Ticaret Merkezi hazırlıkları için ABD/ New York’ta bulunan TİM A.Ş. yetkililerine “Türk Havlusu” markası ve gerçekleştirilen projeler konusunda bilgiler aktarıldı.

NEW YORK’TA EV TEKSTİLİNİN YENİ ADRESİ
Türk ürünlerinin ve markalarının tanıtımında hedef ülkelerle doğrudan etkileşim sağlayacak olan Türkiye Ticaret Merkezleri projelerinden bir tanesi olan New York Türkiye Ticaret Merkezi’nin açılışı için çalışmalar devam ediyor.

Ekonomi Bakanlığı’nın kira, istihdam, tanıtım ve dekorasyon için %75 oranında destek sağladığı ve TİM koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında, “10 East 34th Street” adresinde yer alan New York Türkiye Ticaret Merkezi binasında halı, ev tekstili, hazır giyim gibi çeşitli sektörler hizmet verecek.

YURT DIŞINA AÇILMAK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ FIRSAT
TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, New York TTM’nin açılış hazırlıkları için New York’ta bulunan TİM A.Ş. yetkilileri ile bir araya geldi ve halı sektöründe yürütülmekte olan TTM Projesi’nin açılışı için New York’ta bulunan İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Uğur Uysal ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından değerlendirme yapan Kocasert, New York TTM Projesinde katılımcı olarak DENİB üyesi olan firmaların da yer aldığını ve düşük maliyetli fuar alanı niteliğinde olan TTM projelerinde katılımcı olarak yer almanın yurt dışı pazarlara açılmak için çok önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı