Türk havlusu İngiltere’de pazarını genişletiyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Türk havlusu İngiltere’de pazarını genişletiyor

Türk havlusu İngiltere’de pazarını genişletiyor

Türk havlusunun yeni rotası İngiltere. Denizli Ev Tekstil Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı, Londra’da ikili görüşmeler gerçekleştirdi, Denizli ev tekstili ürünleri alıcı temsilcilerinin beğenisine sunuldu. DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, en büyük ihracat pazarları konumundaki İngiltere’de pazar paylarını daha da artırmak istediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Kasım 2019 Perşembe, 16:31

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Ticaret Bakanlığı’nın da desteği ile yurt dışı etkinliklerini sürdürüyor. “Denizli Ev Tekstil Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı”, İngiltere Yurt Dışı Pazarlama Programını 25-28 Kasım tarihleri arasında Londra’da gerçekleştirdi.

Londra Türkiye Ticaret Merkezi’nde düzenlenen ikili görüşmelerde, Denizli ev tekstili ürünleri İngiliz alıcıların beğenisine sunuldu. Bilinirliği günden güne artan ve sadece kalitesi ile değil, aynı zamanda tasarımı ile de ön plana çıkan Türk havlusu alıcılardan tam not aldı.

Dünya çapında üne sahip Denizli havlusunun İngiltere’de “Turkish Towels” çatısı altında tanıtıldığı program süresince katılımcılar İngiliz alıcılar ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi ve pazarı yerinde inceleme fırsatı buldu.

İngiltere pazarına ve programa ilişkin değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, İngiltere pazarının Avrupa ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirterek belirtti.

Memişoğlu, “İngiltere ülkemiz ve ilimiz adına önemli bir ihracat pazarı olmayı sürdürüyor. Bugün itibariyle İngiltere ilimizin en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke konumunda. Bornoz ve havlu grubu ihracatımızda da İngiltere üst sıralarda bulunuyor. Bu önemli pazarda Türk havlusunun bilinirliğinin artması ile ihracat rakamlarımızın ivme kazanmaya devam etmesi için UR-GE projemiz kapsamında İngiltere’ye B2B heyeti düzenledik ve katılımcı firmalar son derece verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Denizli ev tekstili ürünlerine ilgi İngiltere’de de oldukça yoğundu. İngiltere Yurt Dışı Pazarlama Programının ilimiz ihracatını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı