Denizlili firmalara inovasyon eğitimi verildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizlili firmalara inovasyon eğitimi verildi

Denizlili firmalara inovasyon eğitimi verildi

Denizli İhracatçılar Birliği’nde gerçekleştirilen eğitimle ihracatçı firmaların ilgili birimlerinde görev yapanlara yönelik araştırma, geliştirme, inovasyon, tasarım ve markalaşma çalışmaları konusunda eğitim verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Şubat 2020 Perşembe, 18:31

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ev sahipliğinde düzenlenen toplantının açılışında konuşan DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, program sayesinde firmaların, kurumsal inovasyon sistemleri kurgulayarak daha hızlı ve etkin inovasyon yapma kapasitesini elde ettiklerine dikkat çekti.

4 YILDA 300 KİŞİ BAŞVURDU

İNOSUİT Programı Akademik Danışmanı Dr. Merih Pasin, programının 2016 yılından bu yana 300’ün üzerinde firmanın başvurduğunu söyledi. Pasin, firmaların program yetkilileri ile yaptıkları çalışmalarla hem iş, hem ciro, hem de yüksek katma değerli ihracat yapma yetkinliklerinin arttığını aktardı.

BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPILDI

Toplantıda ayrıca, kurumsal inovasyon sistemi kurulumunda stratejik yaklaşımın önemi ve metotları katılım sağlayan firma temsilcileri, akademisyenler ve üniversite öğrencileriyle paylaşıldı. Bir firmanın mentorlüğünü yapan Doç. Dr. Ceren Göde,  toplantıya katılan firma temsilcileriyle bilgi alışverişinde bulundu. DENİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ile DENİB Yönetim Kurulu üyesi Süreyya Çalışkan’nın da katılım sağladığı İnoSuit Bilgilendirme Toplantısı soru cevap bölümüyle tamamlandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı