REKLAMI GEÇ

İNGİLTERE’DE TURKISH TOWELS RÜZGARI

İNGİLTERE’DE TURKISH TOWELS RÜZGARI

Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ve Denizli İhracatçılar Birliği’nin koordinatörlüğünde yürütülen “Denizli Ev Tekstili Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” projesi kapsamında düzenlenen “İngiltere Yurt Dışı Pazarlama Programı” 18 firmanın katılımı İngiltere’ye gerçekleştirildi. Gezide Denizli havlusu tanıtıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Mart 2015 Çarşamba, 11:30

Dünya çapında üne sahip Denizli havlusu, Amerika’dan sonra şimdi de İngiltere’de “Turkish Towels” çatısı altında tanıtıldı.

23-24 Şubat tarihlerinde Manchester’de başlayan program, 25-26 Şubat tarihlerinde Londra’da devam etti.
Programın Manchester ayağında Manchester Bilim ve Teknoloji Müzesini ziyaret eden katılımcılar, tekstil geçmişi ile bilinen Manchester’da sektörün tarihsel gelişimini inceleyerek karşılaştırma fırsatı buldu.

ic-muse
Aynı gün DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, projeye katılan firma temsilcisi Oktay Küçüke , Genel Sekreterlikten Şube Müdürü Şadiye Baykent, Proje Uzmanı Özge Kaya ve Strateko Danışmanlık Yetkilisi Binhan Oğuz Berksoy’dan oluşan heyet, Manchester Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Yapılan görüşmelerde orta ve uzun vadeli işbirliği planı gündeme alındı. Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar makamında ziyaret edilerek, Denizli evtekstili ve ihracatı hakkında bilgi verildi ve iki ülke arasında ticaretin geliştirilmesi için lobi faaliyetlerinin markalaşma ve inovasyon kadar önemli olduğuna değinildi. TBCCI (Türk İngiliz Ticaret Odası) Başkanı Emma Edhem ile yapılan toplantıda İngiliz ticaret hukuku ve vize süreçlerin kolaylaştırılması gündeme alınırken, çeşitli sempozyum ve seminerlerde işbirliği değerlendirildi.

26 Şubat Çarşamba akşamı verilen resepsiyon Londra Ticaret Müşavir Yardımcısı Zeynep Arslan, İngiliz Ticaret Odası Kurumsal Hizmetler Direktörü Ronan Quıgley, TBCCI Başkanı Emma Edhem, İngiltere’de yatırım yapan Türk şirketi olan Select firması sahibi Cafer Mahiroğlu ile yabancı basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

ic-tbccı
Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ile katılımcı firmaların İngiliz alıcılar ile birebir görüşmeler gerçekleştirdiği bu program için TİM Başkanvekili ve DENİB Başkanı Sayın Kocasert “Manchester ve Londra programları ile amacımız dünya çapında tanınan ancak hak ettiği değerine tam anlamıyla kavuşamayan Türk havlusu ile ilgili bir farkındalık oluşturmak. Türk havlusunun marka değerini, bilinirliğini ve ona olan talebi artırmak istiyoruz bu amaçla geçen yıl Amerika’da gerçekleştirdiğimiz ilk lansmanın ikincisini Manchester ve Londra olmak üzere İngiltere’de gerçekleştiriyoruz. Programa, Ekonomi Bakanlığımız destekleri ile yürüttüğümüz projemiz kapsamında 18 firmamız katıldı. Burada ikili görüşmeler yapıyorlar ve büyük bir ilgi var. İngiltere önemli bir pazar, umarım bu tür aktivitelerle de pazar payımızı artırırız. ABD’de önümüzdeki ay ikincisini düzenleyeceğiz. Sonbaharda ya da önümüzdeki senenin başında İngiltere’de de ikinci seferimizi düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı