Kocasert öğrencilere ihracatı anlattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kocasert öğrencilere ihracatı anlattı

Kocasert öğrencilere ihracatı anlattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, İhracat Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerle buluştu, ihracatı anlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Kasım 2017 Çarşamba, 10:08

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Yönetim Kurulu üyeleri Bekir Serdar Mutlubaş ve Süreyya Çalışkan İhracat Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Mutlubaş ve Çalışkan TİM ve DENİB faaliyetleri hakkında bilgiler verdi, DENİB Başkanı Kocasert ise Denizli ihracatını anlattı. Yılın ilk 10 ayını hem Türkiye hem de Denizli olarak çok iyi geçirdiklerini vurgulayan Kocasert, yılsonunda geçtiğimiz yıla kıyasla çift haneli ihracat artışlarının gerçekleşebileceğini kaydetti.

Kocasert, “Çatı kuruluşumuz TİM öncülüğünde, ihracatçı birlikleri olarak ihracat rakamlarımızın artması için çeşitli faaliyetler düzenliyoruz. Gelenekçi ihracattan yenilikçi ihracata doğru dönüşüm yaşamak ve ihracatımızda orta-yüksek teknolojiyi kullanmak son derece önemli. Bilindiği gibi, yılın ilk 2 çeyreğinde ihracat büyümeye pozitif katkı sundu. Şunu önemle belirtmek istiyorum ki büyümenin lokomotifi ihracat. Genç arkadaşlarımıza ihracat bilincini aşılamak da bizim görev ve sorumluluklarımızdan biri. İnanıyoruz ki, ihracatımız artarak gelişmeye devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı