Kocasert, Türkiye’yi “SLUSH”da temsil etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kocasert, Türkiye’yi “SLUSH”da temsil etti

Kocasert, Türkiye’yi “SLUSH”da temsil etti

DENİB, dünyanın girişimcilik ve inovasyon temalı en önemli etkinliklerinden biri olan ve Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gerçekleştirilen “Slush”da Türkiye’yi temsil etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Aralık 2017 Cumartesi, 12:44

7 yıldır düzenlenen ve bu yıl 30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen “Slush” yoğun bir katılıma sahne oldu. Slush 2017’de 2300 girişimci, 1500 yatırım ağı, 600 gazeteci ve toplam 130 ülkeden 20.000 katılımcı yer aldı.

Günlük canlı yayın izleyicisinin 1 milyon rakamını aştığı etkinlikte Türkiye’yi Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türk Ekonomi Bankası temsil etti. Etkinlik kapsamında, Helsinki Büyükelçisi Adnan Başağa ziyaret edildi ve düzenlenen resepsiyona katılım sağlandı.

TİM-TEB Girişim Evi’ne üye 10 başarılı girişimcinin de bulunduğu ve ülkemizi Slush sahnesinde temsil ettiği etkinliğe TİM Başkan Vekili, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert de katıldı.

Slush’da ABD Eski Başkan Yardımcısı Al Gore’den, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’ye kadar pek çok önemli isim konuşmacı olarak yer alıyor.

Türkiye’den 3 girişimcinin, en iyi 100 girişimci arasında yer alarak Pitching Yarışması’na katılma hakkı elde ettiğini belirten Kocasert, Can Dörtkardeşler’in rakiplerini geride bırakarak son 10 finalist arasına kaldığını ve göğsümüzü kabarttığını kaydetti.

Slush’ın son derece önemli bir etkinlik olduğunu ifade eden Kocasert, “Dünyanın en önemli girişimci-yatırımcı buluşmalarından birinde yer aldık, inovatif ve sıradışı fikirleri dinleme ve gözlemleme fırsatı bulduk. Dünyada rekabetin her geçen gün biraz daha zorlaştığı aşikâr. Küresel inovasyon Endeksi’nde sekizinci sırada yer alan Finlandiya’da yedi yıldır düzenlenen Slush etkinliğini, inovasyon ve girişimcilik ekosisteminin kalbinin attığı yerlerden biri olarak tanımlamamız yanlış olmaz. Bu etkinliğe katılımdaki en büyük amacımız gözlemlerimizi ve deneyimlerimizi ülkemizde uygulayarak, tüm dünyaya hitap eden Slush benzeri etkinlikleri düzenlemek ve girişimcilikte rol model ülkelerden biri olmak. İnanıyorum ki, önümüzdeki süreçte ülkemizde de buna benzer etkinliklere imza atacağız” dedi.

Yeni nesil sıra dışı girişimlerin her geçen yıl daha da arttığını belirten Kocasert, etkinlikte yer alan ve sunum yapma fırsatı yakalayan on başarılı Türk girişimciyi tebrik etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı