REKLAMI GEÇ

DENİB’de zor insanlarla iletişimi öğrendiler

DENİB’de zor insanlarla iletişimi öğrendiler

DENİB AKADEMİ tarafından, “Zor İnsanlarla İletişim ve İkna Teknikleri Eğitimi” düzenlendi. Katılımcılara zor insanlarla iletişim teknikleri anlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Haziran 2019 Perşembe, 13:53

Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimi Academy Neuro firmasından Mert Aydıner verdi.

Çatışmaları engelleyebilmenin ve zorlu ilişkilerden kazançla ayrılmanın yollarının anlatıldığı eğitimde, ortaya çıkan anlaşmazlık durumlarının işbirlikçi bir zihin yapısı ve üretken bir yaklaşımla nasıl yönetilebileceği katılımcılara aktarıldı.

ZORLUKLARI PROAKTİF İLETİŞİM SAYESİNDE AŞABİLİRİZ
Eğitmen Mert Aydıner, çatışmaları fırsata çevirmek için göz önünde bulundurulması gereken kriterlere ve ilgili sürecin yönetiminin önemine değinerek, işyerlerindeki olası çatışmalarda ilişkilere zarar vermeden problemin çözümüne yönelik yöntemlerin neler olabileceğini

Aydıner, “Düşüncelerinizde doğruluk veya yanlışlık önemli değil; asıl önemli olan, şu an sahip olduklarınız ile istedikleriniz arasındaki farkın bilincinde olduğunuzu ve bunun başka birilerinin davranışlarından kaynaklandığına inanıyor olmanızdır. Çevremizdekilerin temel motivasyonlarıyla başarılı bir şekilde başa çıkabiliyorsak, davranışlarını da etkileyebiliriz. Zor İnsanlarla Başa Çıkma çalışmamızda bu zorlukların üstesinden gelmek için proaktif iletişim stratejisini ortaya koymayı hedefledik. Bu anlayış ve yaklaşım zor bir durumu karşı karşıya gelerek değil, omuz omuza problem çözerek değiştirmemize olanak sağlayacak. Hiçbir yöntem başarıyı garanti edemezken, söz konusu proaktif iletişim stratejisi en zor durumlarda bile ihtiyaçlarımızı karşılama şansımızı en üst seviyeye çıkaracak” dedi.

Yoğun bir katılımla interaktif şekilde düzenlenen eğitim süresince uygulamalı örnekler de verildi.

DENİB Akademi eğitimlerine 18 Haziran Salı günü “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Aile Anayasası Eğitimi” ile devam edecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı