REKLAMI GEÇ

Denizli OSB ve Kızılay işbirliğiyle kurs alan 12 kadın meslek sahibi oldu

Denizli OSB ve Kızılay işbirliğiyle kurs alan 12 kadın meslek sahibi oldu

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Denizli Kızılay Kadın Teşkilatı işbirliği istihdam garantili düz dikiş makineci kursu açıldı. ‘Hayat Ağacı’ projesi kapsamında eğitim alan 12 kadın meslek sahibi oldu ve işe başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ağustos 2022 Çarşamba, 15:02

Kursiyerler, Denizli Kızılay Teşkilatı’nda düzenlenen sertifika töreni ile sertifikalarını aldı ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi firmalarında iş hayatına başladı.

DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakkı Öztürker, kadınların iş yaşamına katılması için başlattıkları projede kursiyerlere 336 saat eğitim verildiğini söyledi. Öztürker, “Kursiyerlerimizin Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızda istihdamlarını sağladık. Kursiyerlerimizin; kurs süresi boyunca ulaşım giderleri Denizli Kızılay Kadın Teşkilatı tarafından, öğle yemekleri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz tarafından karşılanarak kurs sürecini tamamladılar. Kursiyerlerimiz eğitime başvurduklarında DOSTEM’de böyle bir ortamı beklemediklerini, DOSTEM’de bir aile ortamı ile karşılaştıklarını ve bu imkânı kendilerine sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ettiklerini belirterek ayrıldılar. Proje ortağımız Kızılay Kadın Teşkilatı’na destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Öztürker, DOSTEM hakkında şu bilgiyi verdi:
DOSTEM Denizli Organize Sanayi Bölgemiz iştirakçilerinden ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV) tarafından çalışmalarını sürdürmekte. Biz bu yıl istihdam garantili 4. Kursumuzu gerçekleştirmiş olduk ve yeni projelerde de Kamu kurum ve kuruluşlar, Sivil Toplum Örgütleri ile iş birliği içerisindeyiz. Yeni kurslar, yeni istihdamlar bizim önceliğimiz ve hedefimiz. Mesleki gelişim kurslarımıza da yoğun talep var. Bize bu imkânları sunan, her türlü desteği sağlayan ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfımız (DOSAV) Yönetim Kurulumuza ve sanayicilerimize kendi adıma ve kursiyerlerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım. Mesleki eğitime vermiş olduğumuz önem doğrultusunda bize her daim desteğini sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İşkur İl Müdürlüğümüze ve Honaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze de teşekkürlerimizi sunarım. Kursiyerlerimize de iş hayatlarına başarılar diliyorum.”

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş ise, “Bölge Müdürlüğü olarak birçok yenilikçi projeye imza atıyoruz. Sanayimize nitelikli eleman yetiştirmeye, kadınların istihdama katılımlarına, mesleki eğitime öncelik veriyoruz. “Hayat Ağacı Projesi” Kızılay Denizli Şubesi Kadın Teşkilatı’nın bölge müdürlüğümüze ziyareti ile hayata geçti. Kurumsal kimliği ile DOSTEM, firmalarımızın çalışanlarına destek olmaya, hizmet vermeye devam edecek. Projenin hem kursiyerlerimize hem de sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83