REKLAMI GEÇ

Denizli OSB ‘Yeşil Sanayi’ için toplandı

Denizli OSB ‘Yeşil Sanayi’ için toplandı

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün düzenlenmiş olan “Yeşil Sanayi Destek Programı” bilgilendirme toplantısı, Denizli OSB konferans salonunda gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Aralık 2023 Perşembe, 18:05

Gerçekleşen toplantıda, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin başvurabileceği destek üst limiti 14 milyon TL olan “Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi” ve destek üst limiti 4 milyon TL olan “Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi” çağrıları hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi projesi ile yenilenebilir enerji potansiyelinin değerlendirilmesi, çevre dostu teknolojilerin kullanılmasına yönelik farkındalıkların artırılması, enerji maliyetlerinin azaltılmasına yönelik kapasitelerin geliştirilmesi, çevresel sürdürülebilirlik, rekabetçilik, yatırım imkanları, dijitalleşme ve kaynak tedarikinde güvence amacı ile çevresel duyarlılığa ve kaynakların daha verimli tüketilmesine yönelik kapasitelerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Toplantı sonunda açıklama yapan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeşil dönüşümünü verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine katkı sağlamak amacıyla açılan çağrıların sanayicilerimize duyurulması ve firmalarımızın bu çağrılardan yararlanması amacıyla bir toplantı organize ettik. Bölgemiz firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz. Katılan herkese çok Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83