REKLAMI GEÇ

Japon Dış Ticaret Teşkilatı JETRO Denizli’de

Japon Dış Ticaret Teşkilatı JETRO Denizli’de

Japonya Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı’na bağlı Dış Ticaret Teşkilatı JETRO’nun, Türkiye Araştırma Direktörü Toshihiro Nakajima, Organize Sanayi Bölgesi ve Denizli Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Japon temsilci, Denizli ile Japonya arasındaki işbirliği için umut verici ifadeler kullandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Kasım 2017 Pazartesi, 16:52

Japon iş adamları ve firmaları adına bölgeyi tanımak amacıyla Denizli’yi gelen JETRO Araştırma Direktörü Toshihiro Nakajima’nın ilk durağı Denizli Sanayi Odası oldu.

Nakajima, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yavuzçehre, Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu ve Etüt ve Raporlama Uzmanı Özge Taner tarafından ağırlandı.

Denizli ekonomisi, Denizli’de yatırım imkanları ve Denizli sanayisi hakkında Japon yetkiliye bir sunum yapan Yavuzçehre, Denizli’de kurumlar arasındaki işbirliğinin ve Denizli’nin girişimci ruhunun Denizlili yatırımcılar için avantaj yarattığının altını çizdi.

Denizli’nin lojistik dezavantajına rağmen, Türkiye’deki ilk 10 ihracatçı ilden biri olmasını uzun yıllardır devam eden ihracat kültürüne bağlayan Yavuzçehre, “Denizli, nitelikli işgücü, birlikte iş yapabilme becerisi ve uygun arsa fiyatlarıyla büyük yabancı yatırımcılar için çok elverişli bir kent. Özellikle Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan son imar düzenlemeleri ile bu büyüklükte düz sanayi parsellerinin entegre tesisler için ilk yatırım maliyetini ciddi anlamda düşüren etkisi, yatırımcılar tarafından değerlendirilmesi gereken bir konudur” dedi.

Denizli’deki kadın işgücünün yoğunluğundan ve işbirliği kültüründen etkilendiğini belirten Japon Dış Ticaret Teşkilatı Araştırma Direktörü Nakajima, tüm bu olumlu yönleri raporunda belirteceğini ve yakın zamanda işbirliği fırsatları için tekrar Denizli’ye geleceğini belirtti.

İKİNCİ DURAĞI OSB OLDU
JETRO Araştırma Direktörü Toshihiro Nakajima’nın ikinci durağı Denizli Organize Sanayi Bölgesi oldu.

Denizli Sanayi Odası Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu, Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Yeşilpınar, Denizli Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muhteşem Sanlı’nında eşlik ettiği ziyarette Bölge Müdürü Ahmet Taş ile görüşen Nakajima, amaçlarının Denizli’yi bütün yönleriyle tanıyıp, potansiyeli hakkında bilgi edinmek ve bu bilgileri Japon firmalarla paylaşmak olduğunu söyledi.

Türk firmalarla işbirliklerini geliştirmenin çabası içerisinde olduklarını ifade eden Nakajima, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki potansiyel sektörler ve yatırım alanlarıyla ilgili Bölge Müdürü Ahmet Taş’tan bilgi aldı.

Toshihiro Nakajima, Japon firmaların Denizli’deki firmalara ulaşma ve yatırım düşüncesinde olduklarını, Denizli’deki ziyaretlerinde çok şey öğrendiğini ve geleceğe yönelik umutlu olduklarını kaydetti.

İki ülke arasındaki ticaretin daha üst seviyelere ulaşmasından ve özellikle de Japon firmalarla işbirliğine girmesinden mutlu olacağını belirten Bölge Müdürü Ahmet Taş, bu işbirliğine zemin hazırlamak için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: [email protected]

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83