REKLAMI GEÇ

OSB’de ilkyardım eğitimleri sürüyor

OSB’de ilkyardım eğitimleri sürüyor

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi, firmalara yönelik Sağlık Bakanlığı onaylı ilkyardım eğitimleri vererek, sınavı geçen kursiyerler sertifika almaya devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Şubat 2024 Cuma, 12:47

DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi, Denizli OSB’de açıldığı günden bu yana düzenlediği birbirinden önemli eğitimlerle adından sıkça söz ettiriyor. Pek çok branşta düzenlenen eğitimlerden en çok ilgi görenlerden biri ise ilkyardım eğitimi oluyor. Bu kapsamda firmaların farklı departmanlarında görev alan personellerin katılımıyla gerçekleşen ve 2 gün süren ilkyardım eğitiminde kursiyerlere temel ilkyardım teknikleri uygulamalı şekilde anlatılıyor. Sağlık Bakanlığı onaylı eğitimin sonunda kursiyerler sınava tabii tutuluyor ve sınavı geçen kursiyerlere sertifikaları teslim ediliyor.

Eğitimler sürekli olarak devam ederken, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini yürüten Uğurlu Oto Cam firmasının çalışanları da son açılan ilk yardım kursuna katılarak gerekli eğitimleri aldı.

“DOSTEM’de temel ilkyardım eğitimleri veriyoruz”
İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürü ve İlkyardım Eğitmeni Ersin Aycan düzenledikleri eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “DOSTEM’de temel ilkyardım eğitimleri veriyoruz. Eğitimlerimiz Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Firmalarımızın ihtiyacı olan ilkyardım eğitimi ve sertifikasını sağlamaktayız. Temel eğitimimiz toplamda 2 gün sürüyor. Güncelleme dersi 1 gün sürüyor. Tehlike sınıflarına göre de eğitimlerimiz değişiyor. Çok tehlikeli sınıflarda 10 kişiden 1 kişinin ilkyardımcı olması gerekiyor. Biz bu ihtiyacı DOSTEM olarak karşılamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Tüm firmalarımızı eğitimlerden yararlanmaya davet ediyoruz”
DOSTEM’de farklı alanlara yönelik birçok kursun düzenlendiğini söyleyen Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu; “DOSTEM’de firmalarımızın ihtiyaç duyacağı pek çok alanda farklı kurslarımızla hizmet veriyoruz. İlkyardım kurslarımız da en çok talep gören kursların başında gelmektedir. Bizler mesleki eğitimin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili de gerekli eğitimlerin sağlanmasını oldukça önemsiyoruz. Bu kapsamda tüm firmalarımızı eğitimlerimizden yararlanmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83