REKLAMI GEÇ

OSBÜK Eğitim Kurulu Denizli OSB ev sahipliğinde toplandı

OSBÜK Eğitim Kurulu Denizli OSB ev sahipliğinde toplandı

Yurt genelinde çeşitli illerde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri’nde bulunan Meslek Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi temsilcilerinin katıldığı OSBÜK Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Toplantısı, Denizli’de de gerçekleşti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Ekim 2023 Salı, 13:12

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Toplantısı Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz başkanlığında Denizli OSB Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantı öncesi Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Üyeleri Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’ni ve DOSTEK Koleji’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerin ardından gerçekleşen toplantının açılışında konuşma yapan Necip Filiz, “Biz, Mesleki Eğitimi memleket meselesi olarak görüyoruz. Nitelikli insan kaynağını gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmanın yolu mesleki ve teknik eğitimden geçmektedir. Hem sektörün arzuladığı iş gücünü yetiştirmek hem de gençlerimizin istihdamını kolaylaştırmak için okullarımızın kalitesinin, öğrencilerimizin bilgi beceri düzeylerinin yükseltilmesi ve mevcut durumumuzu daha yükseğe çıkarmak amacıyla hep birlikte gayret ediyoruz.” dedi.

Ülkemizin çeşitli bölgelerindeki OSB’lerde bulunan Meslek Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi temsilcilerinin katıldığı toplantıda; Türkiye genelinde mesleki eğitimde yaşanan sorunlar ile OSB yönetimindeki mesleki eğitim kuruluşlarının mesleki eğitime katkısı, OSB’lerdeki mesleki eğitim merkezlerinin talepleri görüşüldü.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Necip Filiz, “Mesleki ve teknik eğitim konusundaki istişareler ile tecrübe aktarımlarını rapor haline getirerek Milli Eğitim Bakanımıza ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza sunacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83